15-21 Mart 2021 tarihleri arasında İstanbul’un ev sahipliğinde...

15-21 Mart 2021 tarihleri arasında İstanbul’un ev sahipliğinde yapılacak

16 Mart 2021 - 20:29

ULUSLARARASI İSTANBUL BOĞAZİÇİ TURNUVASI BASIN TOPLANTISI YAPILDI


15-21 Mart 2021 tarihleri arasında İstanbul’un ev sahipliğinde yapılacak olan Uluslararası İstanbul Boğaziçi Boks Turnuvası basın toplantısı, Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, Asbaşkan Yavuz Can, Genel Sekreter Recayi Göl, Koordinatör İsmail Nazlı, İstanbul Boks İl Temsilcisi Metin Özkan, Eski Milli Boksör Adem Kılıçcı ve iş adamı Adem Can'ın katılımlarıyla gerçekleştirildi. 


Turnuvaya 30’a yakın ülkeden 250’ye yakın sporcunun katılacağını belirten Başkan Eyüp Gözgeç,’’ 15 Mart’ta teknik toplantı ve kura çekimleri yapılacak. 16 Mart’ta başlayacak turnuva 20 Mart’ta final müsabakalarıyla sona erecek. Bu turnuvayı yapmamızın iki amacı var. Hem milli takımlarımız müsabakalarla Olimpiyat elemelerine hazırlanacak hem de pandemi nedeniyle hayatını kaybeden antrenörlerimiz Erdinç Güleren ve Zafer Kaya, Uluslararası hakemimiz Abdülaziz Kılıç’ın anısına düzenleyeceğiz. Tokyo’da yapılacak Olimpiyat Oyunlarına 6 sporcuyla katılma hedefimiz var. Nisan ayında Dünya Gençler Şampiyonası var. Ona da hazırlanıyoruz. Boks Federasyonu olarak hedeflerimize odaklanmış durumdayız’’ dedi.


AIBA (Dünya Boks Birliği) Supervisor’u Maxim Certicovtev,’’ Covid pandemisinden dolayı uzun süredir yaşadığımız problemlerden sonra, ülkeler tekrar uluslararası müsabakalar düzenlemeye başladı. Türkiye Boks Federasyonu da bu yıl bir turnuvaya ev sahipliği yapıyor ve çok ilginç ve çok güçlü bir turnuva düzenliyor. 30'a yakın ülkeden katılımcılar var. Organizasyon ve tesis çok güzel. Yemekler güzel. Covid-19 uygulamaları çok iyi. Boksörlerin hepsi maske ve sosyal mesafeye kurallarına uyuyor. Bu boksu geliştirmek için çok güzel bir şey. Umarım en güçlü boksörler finale çıkar.’’ dedi.

Uluslararası İstanbul Boğaziçi Boks Turnuvası, Türkiye Boks Federasyonu Youtube kanalından canlı olarak yayınlanacak. Final müsabakaları TRT Spor 2’den canlı olarak yayınlanacak. Müsabakalara pandemi nedeniyle seyirci alınmayacak.


Turnuva takvimi şu şekilde:

• 15 Mart – Teknik toplantı

• 16 Mart – Eleme müsabakaları ve açılış seremonisi

• 17 Mart – Eleme müsabakaları 

• 18 Mart – Çeyrek final müsabakaları

• 19 Mart – Yarı Final Müsabakaları 

• 20 Mart – Final müsabakaları ve madalya törenleri

[22:56, 15.03.2021] Bu Turnuva Nazilli Boks İhtisas Spor Kulübü eski Başkanı ve Boks İl eski Temsilcisi A. Aziz Kılıç anısına düzenlendi törene Aydın Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü Boks Antrenörü Yavuz Kılıç'ta katılmış.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x