18 Mart Çanakkale Zaferinde şehitler İçin Ak Parti Pilav Hayrı...

18 Mart Çanakkale Zaferinde şehitler İçin Ak Parti Pilav Hayrı Düzenledi

18 Mart 2021 - 19:27

AK PARTİ NAZİLLİ 18 MART ŞEHİTLERİNİ ANDI

AK Parti Nazilli İlçe Teşkilatı Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıldönümü dolasıyla pilav hayrı düzenledi.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi dolayısıyla AK Parti Nazilli İlçe Teşkilatı parti binasının önünde 6.000 kişil pilav hayrı yaptı. Düzenlenen hayra AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak, Kadın Kolları Başkanı Serpil Ateş Akkaya ve Gençlik Kolları Başkanı Recep Kutlu, Oda başkanları, STK’lar, parti yönetimi, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.“BU MÜCADELELER KOLAY VERİLMEDİ…”

AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, tüm şehitleri minnetle andıklarını belirterek ”Çanakkale Zaferimizin 106. yıldönümünü hep beraber kutluyoruz. Başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Çanakkale Savaşı’nda şehit olan şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Çanakkale Savaşı bu milletin tekrar ayağa kalmasının ilk adımıdır. 106. yılında Nazilli İlçe Teşkilatı şehitlerimizin ruhu için ve tüm şehitlerimiz için pilav hayrı gerçekleştirdiler. Bana da bu anlamlı hayra katılmak nasip oldu. Emeklerine sağlık diyorum. Çanakkale Zaferi bir milletin nasıl ayağa kalktığının ve bir milletin dirilişi ve direnişinin sembolüdür. Çanakkale Zaferini özellikle gençlerimize çok iyi anlatmak zorundayız. Çanakkale’de verilen değerin ve kıymetini bilmeyen insanlar bu ülkenin nasıl kazanıldığını, ve bu topraklara nasıl sahip çıkıldığını bilmezler. Günümüzde de yaşıyoruz ülkemize karşı, dışardan ve içerden milletimizi parçalamaya çalışanlar var. En son 15 Temmuz 2016 yılında yaşadık bu sıkıntıyı. Bu mücadeleler kolay verilmedi. Bu mücadeleler sayesinde milletimize sahip çıkmak hepimizin boynun borcu” ifadelerini kullandı.


TÜM ŞEHİTLERİMİZİN RUHUNA BU HAYRI DÜZENLEDİK…”

AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak ise tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun diyerek,” Bugün Çanakkale Zaferi’nde şehitlerimizi hep birlikte anıyoruz. Sabah saatlerinde çelenk koyma töreni ve mezarlıkta şehitlerimizi ziyaret ettik dualar okuduk. Biz bugün Nazilli İlçe Teşkilatı olarak tüm şehitlerimizin ruhuna bu hayrı düzenledik. Çanakkale Şehitlerimiz olmasaydı biz bugün olmazdık. Bu milletin bir var olma ve diriliş mücadelesidir. Allah bu millete tekrar böyle destanlar yazmayı nasip etmesin” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x