19 Mayıs Mesajı.

19 Mayıs Mesajı.

17 Mayıs 2019 - 23:16

19 Mayıs Mesajı

Değerli genç kardeşlerim;

19 Mayıs 1919’un 100. yılını kutladığımız bugünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının 100 yıl önce Bandırma vapuruyla Galata Rıhtımından ayrılırken tek güvenceleri, işgale karşı istikrarla mücadele edecek Türk ulusuydu.

Geleceğe güvenle bakabilmek için, bağımsız ve özgür bir millet olarak, geçmişte verilen mücadelelerin önemini en iyi şekilde anlatmalıyız. Türkiye’yi kurma sürecinde, yurdun dört bir yanını sarmış düşman askerleriyle mücadele eden cesur adam Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ilerici, dinamik, çağdaş, yenilikçi, aydın siz değerli gençlere armağan etmiştir. Hiç şüphesiz ki gençlerimiz, dünyadaki ilerleme noktasında, ülkemizin en büyük güvencesi, milletimizin sahip olduğu en değerli mirastır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin mirasları olarak üzerinize düşen görev; bize emanet edilen bu topraklarda, tohum olan çağdaş fikirlerinizi korkusuzca yeşertmektir. 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı bu duygu ve düşüncelerle kutluyor, Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın kahramanları olan şehit ve gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum. 


M. Fatih ATAY

T.C. Efeler Belediye Başkanı


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
44 milli park, 249 tabiat parkı 1 Haziran'da açılıyor
44 milli park, 249 tabiat parkı 1 Haziran'da açılıyor
15 ilde 2 gün sürecek olan sokağa çıkma kısıtlaması başladı
15 ilde 2 gün sürecek olan sokağa çıkma kısıtlaması başladı