2019 AÖL 3. dönem sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak?

2019 AÖL 3. dönem sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak?

Son Dakika Flaş Haberler - AÖL kayıt yenileme işlemlerinin sona ermesinin ardından sınav yerlerinin ne zaman açıklanacağı öğrenciler tarafından araştırılmaya başlandı. Açık öğretim lisesi sınav merkezleri ilan edildikten sonra öğrenciler belirtilen adreslerde sınavlara katılacak. Peki, AÖL 3. dönem sınavları ne zaman...

15 Mayıs 2019 - 15:36

AÖL sınav takvimi içerisinde 3. dönem sınavlarının ne zaman yapılacağını paylaşan MEB sürece ilişkin detayları aktarmıştı. Kısa bir süre önce kayıt yenileme işlemlerinin sona ermesiyle birlikte sınav merkezlerinin ilan edileceği tarih merak konusu oldu. İşte AÖL sınavları ile ilgili detaylar sürece ilişkin son bilgiler…

 

SINAV HANGİ TARİHTE?

 

 

Açık Öğretim Lisesi'nin resmi internet sitesinde yayınlanan bilgilere göre; AÖL 3. dönem sınavları 6-7 Temmuz 2019 tarihlerinde yapılacak. 3. dönem sınav giriş yerleri ise 3 Temmuz tarihinden itibaren açık lise öğrencilerinin erişimine açılacak.

 

 

AÖL SINAVLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

 

 

Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı, Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi, Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı) sınava giren öğrencilerin yanında olmalıdır.

 

 

Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında bulunmayan öğrencilerin geçerli bir kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları halinde sınava alınacaklar.

 

 

 

 

Elbise eski, yırtmaç yeni

Ve Quaresma Beşiktaş kararını açıkladı

Açıklanınca şoka uğradılar! Mucize...

aöl sınavları aöl 3. dönem sınavı aöl ne zaman

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Babalar Günü ne zaman? 2020 Babalar Günü hangi tarihte kutlanacak?
Babalar Günü ne zaman? 2020 Babalar Günü hangi tarihte...
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan net mesaj: Kapalı Maraş KKTC toprağıdır
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan net mesaj: Kapalı Maraş...