2021 Bedelli askerlik ücreti belli oldu!

2021 Bedelli askerlik ücreti belli oldu!

2020 yılında ocak–haziran ayları döneminde 35 bin 054 TL olan bedelli askerlik ücretine 2021 zammı geldi. Bu sene bedelli askerlik yapmak isteye vatandaşlar, 39 bin 788 TL ödeme yapacaklar...

26 Ocak 2021 - 12:37

Bedelli askerlik ücretleri bu sene arttırıldı. Türkiye’de yaşayan gençlerin büyük merakla araştırdıkları 2021 bedelli askerlik ücretleri, 39.788 TL oldu.

Yurt dışında yaşayanlar için kur ayarlaması

Habertürk’ten Ahmet Kıvanç’ın haberine göre, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının dövizle askerlik bedelleri de kur ayarlaması yapılacak. Askerlik başvurusu yapan gurbetçilerin ödeyeceği para tutarı, Merkez Bankası’nca yılın ilk mesai günü tespit edilen döviz alış kuruna göre euro veya karşılığı konvertibl döviz olarak hesaplanıyor.

AK Parti Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya ve arkadaşlarının imzasıyla TBMM’ye sunulan çeşitli askeri kanunlarda değişiklik yapan yasa teklifinde konuyla ilgili yeni bir düzenleme yapılıyor. Buna göre, gurbetçilerin ödeyeceği dövizle askerlik bedeli, başvuruyu yaptıkları tarihteki döviz kuru esas alınarak hesaplanacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İSTANBUL YA DA İZMİR'İ ETKİLEMEDİ, ETKİLEMEZ
İSTANBUL YA DA İZMİR'İ ETKİLEMEDİ, ETKİLEMEZ
Samsun'da eski eşi İbrahim Zarap tarafından darp edilen kadın ile çocuğu koruma altında
Samsun'da eski eşi İbrahim Zarap tarafından darp edilen kadın ile...