ABD’den beklenti yanımızda olması

ABD’den beklenti yanımızda olması

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD’den müttefikliğe yakışır şekilde terörle mücadelede ve güvenli bölgeler oluşturma çabasında Türkiye’nin yanında olmasını beklediklerini belirtti

11 Eylül 2019 - 10:09

“Dostum Başkan Trump ile samimi ve güçlü bir diyaloğumuz var. Önümüzdeki dönemde bu yakın diyaloğu, Sayın Trump’ın ülkemize yapacağı ziyaretle taçlandıracağımıza inanıyorum. Her görüşme, işbirliğimizin ilerletilmesinin iki tarafa katkılarını bir kez daha ortaya koymaktadır.

Aramızdaki 20 milyar dolar seviyesinde seyreden ticaret hacmi gerçek potansiyelimizin oldukça altındadır. Başkan Trump ile Osaka görüşmemizde bunun 100 milyar dolara çıkartılması konusunda mutabakata vardık. Bu hedef için somut adımlar atmaya da başladık. Nitekim geçenlerde Sayın Başkan ile yaptığımız telefon görüşmesinin ardından hemen Sayın Bakanı buraya göndermiş olması bu konudaki ciddiyetimizin, bu konudaki hassasiyetimizin en güzel ifadesidir, işaretidir. Dostum Trump ile serbest ticaret anlaşması müzakerelerine başlanması konusunu da gündeme aldık.'' dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fenerbahçeli eski yöneticiden büyük tepki
Fenerbahçeli eski yöneticiden büyük tepki
Gaziemir Belediyesi memurlarından 'toplu sözleşme' eylemi
Gaziemir Belediyesi memurlarından 'toplu sözleşme' eylemi