Adalet Bakanımız Sn. Addulhamit Gül’e ilgisi ve desteklerinden...

Adalet Bakanımız Sn. Addulhamit Gül’e ilgisi ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum

04 Mart 2021 - 22:28

SÖKE YENİ ADALET SARAYIMIZIN YER TAHSİSİ TAMAM…


DİDİM ADLİYESİ EK HİZMET YAPISI TAMAM…


 


İLÇELERİMİZE HAYIRLI OLSUN…


 


İlçemizin mevcut Adliye Binası fiziki olarak son zamanlarda ihtiyacı karşılamakta zorlanması sebebiyle, ilçemize yeni bir Adalet Sarayı kazandırmak için geçtiğimiz ay içerisinde gerekli çalışmalara başlamıştık.


Bu doğrultuda İlçe Kaymakamımız Sn. Soner Zeybek, Cumhuriyet Başsavcımız Sn. Dr. Ali Öztürk ve İlçe Milli Emlak Şefi Bülent bey ile birlikte ilçemiz Yenikent mahallesi ilçe Jandarma Karakolumuzun karşısında bulunan Hazineye ait yaklaşık 34 dönüm arazide incelemelerde bulunarak Yeni Adalet Sarayının buraya yapılmasının uygun olacağı yönünde görüş birliğine varmıştık.


Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile Adalet Bakanlığımız arasında arazinin tahsisi ile ilgili yazışmalar başlamış olup, bugün ziyaret ettiğimiz Adalet Bakanımız Sn. Abdulhamit Gül ile Yeni Adalet Sarayımızı yatay mimari şekilde inşa etmeyi planladığımız alan üzerine istişarelerde bulunduk.


Seçmiş olduğumuz yeri oldukça beğenen Sn. Bakanımız, Yeni Adalet Sarayımızı Söke’mize bir an önce kazandırabilmek için kurmaylarına arazinin tahsis işlemlerinin hızlandırılması talimatını vermiştir.


Didim Adliye Binası ile ilgili de görüşme sağladığımız Sn. Bakanımızdan mevcut Didim Adliye Binası içerisine ek yapı kazandırılması konusunda gerekli çalışmaların yapılacağı yönünde bilgiler aldık.


Adalet Bakanımız Sn. Addulhamit Gül’e ilgisi ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.


 


Metin Yavuz


AK Parti Aydın Milletvekili


MKYK Üyesi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x