Af çıkacak mı, yasa kimleri kapsıyor?

Af çıkacak mı, yasa kimleri kapsıyor?

Son Dakika Flaş Haberler - Af yasası ile ilgili son dakika haberleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ceza infaz düzenlemeleriyle ilgili yaptığı açıklama sonrasında tekrar gündeme geldi. Peki, yargı reformu ve ceza infaz düzenlemeleri kimleri kapsıyor? İşte son dakika af haberleri ve yapılan açıklamalarda yer alan detaylar…

10 Haziran 2019 - 12:28

Af meselesinde son durum yasa kapsamına giren kişiler ve yakınları tarafından merak konusu oldu. Geçtiğimiz günlerde kendisine yöneltilen bir soru üzerine çalışmaların devam ettiği bilgisini aktaran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli ifadelere yer vermişti. İşte af yasasının kapsadığı kişiler ve konuyla ilgili bilinmesi gereken detaylar…

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN AF YASASI DEĞERLENDİRMESİ

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Adalet Bakanlığı'mız çalışıyor' ifadelerini kullanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önce de Esenler'de katıldığı iftar programında, "Adalet Bakanlığımızın bu konularla ilgili bir çalışması var. Temenni ederim ki bu çalışmada sizlerin yakınları da bunun içine dahil olur. Çünkü kusura bakmayın, herkesi serbest bırakmak gibi bir şey olmaz. Bırakılması gerekenler noktasında Adalet Bakanlığımızın çalışması var. İnşallah bu çalışma neticesinde bırakılabilecek olanları, dediğim gibi inşallah seçimlerden sonra Meclis açıldığında tekrar oralarda bunlar görüşülecek" ifadelerini kullanmıştı.

 

 

AF YASASI KİMLERİ KAPSIYOR?

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile gündeme gelen ceza infaz düzenlemesinin de bu pakette yer alması öngörülüyor. Buna göre çalışma bir af niteliğinde değil, Şartlı salıverilme ve Denetimli serbestliğin yeniden düzenlenmesi ile özel infaz uygulamalarının getirilmesini içeren bir kanun teklifi olacak.

 

 

Yeni çalışma terör, tecavüz, kadın ve çocuğa şiddet ve istismar suçlarını kapsamayacak.

 

 

Ancak infaz rejimi uyarınca adli suçlarda cezanın yüzde 66’sının yatılmasında değişikliğe gidilerek bu oran yüzde 50’ye çekilecek. Yani cezaevinde kalma süresi kısalacak. Çalışmada çocuklu kadın mahkumların cezalarının ev hapsine dönüşmesini sağlayacak bazı düzenlemelere de yer veriliyor.

 

 

 

 

Transferi için Mirsad devrede! Babasıyla...

Defne Samyeli yeni araba aldı

Transfer teklifini resmen açıkladı! Galatasaray...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İLK GÖREV YERİNE 3O YIL SONRA KAYMAKAM OLARAK DÖNDÜ
İLK GÖREV YERİNE 3O YIL SONRA KAYMAKAM OLARAK DÖNDÜ
 'Çok Gezenti' İzmir'de..
'Çok Gezenti' İzmir'de..