AK Parti’den kritik toplantı

AK Parti'den kritik toplantı

AK Parti, 2021'in ilk toplantısını yapıyor. Bugün gerçekleştirilecek Merkez Yürütme Kurulu toplantısı öncesi yargı ve ekonomi reformları ön planda yer alıyor

04 Ocak 2021 - 10:39

Bugün yapılacak yılın ilk Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Toplantısı'nda gündem, yargı ve ekonomideki reformlar olacak. AK Parti MYK toplantısında reformların hayata geçirilmesi için atılacak adımlar ele alınacak. Toplantıda konuyla ilgili olarak Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün bir sunum yapması bekleniyor.


Edinilen bilgiler göre Gül, MYK toplantısında Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'la beraber sektör temsilcileri ile gerçekleştirilen görüşmelere ilişkin bilgi verecek. Yargı reformu çalışmalarındaki son durumu üyelerle paylaşacak. Reformun temel dayanağını, mülkiyet hakkının pekiştirilmesi, yargılama süreçlerinin hızlandırılması ve uzun tutukluluk sürelerinin kısaltılması başlıkları  oluşturuyor.


Son şekli verilen reformlar Meclis'e sunulacak                                         


Sektörün talepleri ve hükümetin önceliklerine göre şekillenen paketteki son durum ele alınacak. MYK'da yapılacak değerlendirmelere göre "Yargı ve Ekonomi Reformu" paketlerine son şekli verilecek. Meclis'te yasama takvimine göre bir yol haritası belirlenecek ve iki reform da yıl içinde hayata geçirilecek. 

Kaynak: trt haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kafe ve restoranlar için flaş açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kafe ve restoranlar için flaş...
Aydın’da düdüklü tencere can aldı! 1 ölü, 1 yaralı
Aydın’da düdüklü tencere can aldı! 1 ölü, 1 yaralı