Amerika’daki olaylarla ilgili AK Parti’li isimden flaş yorum!

Amerika'daki olaylarla ilgili AK Parti'li isimden flaş yorum!

Amerika Senatosu'nda dün yaşanan olaylarla ilgili AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten açıklama geldi. Çelik, sözlerinde "Dünyanın her yerinde olduğu gibi Amerika Birleşik Devletleri’nde de demokratik süreçlerin üstünlüğünü ve hukukun meşruiyetini savunuyoruz. Herkes seçim sonuçlarını olgunlukla kabul etmelidir. Kesinleşmiş seçim sonuçlarını ve hukuku tanımayan eylemler meşru değildir." ifadelerini kullandı...

07 Ocak 2021 - 10:00 - Güncelleme: 07 Ocak 2021 - 11:20

Dün yaşanan ve dünya gündemine oturan ABD'deki gelişmelere ilişkin AK Parti sözcüsü Ömer Çelik'ten açıklama geldi.

Amerika'da yaşanan senato baskınını değerlendiren Sözcü Çelik, "Dünyanın her yerinde olduğu gibi Amerika Birleşik Devletleri'nde de demokratik süreçlerin üstünlüğünü ve hukukun meşruiyetini savunuyoruz. Herkes seçim sonuçlarını olgunlukla kabul etmelidir. Kesinleşmiş seçim sonuçlarını ve hukuku tanımayan eylemler meşru değildir." dedi.

"HERKES HUKUKA RİAYET ETMELİDİR"

Ömer Çelik, açıklamalarında ayrıca "Demokratik süreçleri ve kurumları kırılgan hale getirmek, bir topluma ve dünyaya verilebilecek en büyük zarardır. Şiddete başvurulması hiçbir şekilde kabul edilemez. Herkes halk iradesinin üstünlüğüne ve hukuka riayet etmelidir." ifadelerine de yer verdi.

Kaynak: yeniasır

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir Tabip Odası’ndan Koronavirüs açıklaması!
İzmir Tabip Odası’ndan Koronavirüs açıklaması!
İzmir'de yangın! 27 yaşındaki genç kadın hayatını kaybetti
İzmir'de yangın! 27 yaşındaki genç kadın hayatını kaybetti