Amigo cinayeti davasında kan donduran sözler: Seni zaten...

Amigo cinayeti davasında kan donduran sözler: Seni zaten gördüğüm yerde öldüreceğim

Fenerbahçe amigolarından Mehmet Altunkaynak ın (Dadaş Mehmet) öldürülmesine ilişkin beşi tutuklu 12 sanığın yargılandığı dava sürüyor. Bakırköy 18. Ağır Ceza Mahkemesi ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar İbrahim Gümüştekin (Fenerli İbo), Samet Diler, İsmail Dalkıran (Dede İsmail), Cemil Tavus ve Tolgahan Çeken katılırken, başka bir suçtan tutuklunun bulunan Ümit Saral ise SEGBİS le katıldı. Müşteki ve sanıkların mahkemedeki beyanlarından dikkat […]

27 Ekim 2020 - 13:25

Fenerbahçe amigolarından Mehmet Altunkaynak ın öldürülmesine ilişkin beşi tutuklu 12 sanığın yargılandığı dava sürüyor.

Bakırköy 18. Ağır Ceza Mahkemesi ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar İbrahim Gümüştekin , Samet Diler, İsmail Dalkıran , Cemil Tavus ve Tolgahan Çeken katılırken, başka bir suçtan tutuklunun bulunan Ümit Saral ise SEGBİS le katıldı.

Müşteki ve sanıkların mahkemedeki beyanlarından dikkat çeken kısımlar şöyle:

“BU ADAMIN TRİBÜNDE GÖZÜ VARDI”

Hakan Altunkaynak : Ağabeyim ile Dede İsmail arasında 20 yıldır husumet vardı. Babam vefat ettiğinde Dede İsmail hariç herkes taziyeye geldi. Dede İsmail bu olayı finanse etti, Samet Güler de bu işi yaptı. Bu adamın tribünde gözü vardı. İbrahim Gümüştekin in bu olaydan sorumlu olduğuna inanmıyorum.

“20 YILDIR MAÇLARA GİTMİYORUM”

İsmail Dalkıran: 2016 yılı hariç 20 yıldır maçlara gitmedim. Müşteki bu olayları yaptırdığımı benim düşmanlarımdan duymuştur. Annem öldü benim, annemin üzerine yemin ederim benim bu olayla alakam yoktur. Sekiz aydır çok çektim.

Ümit Saral: Seni zaten gördüğüm yerde öldüreceğim Dede İsmail, bu da kayıtlara geçsin. Beni hasmımla suç ortağı yaptınız.

CİNAYETTEN ÖNCE TEHDİT İDDİASI

Fenerbahçe amigolarından Mehmet Altunkaynak 23 Aralık 2017 de İstanbul un Güngören ilçesinde silahlı saldırıya uğrayarak hayatını kaybetmişti. Cinayetten bir süre önce Genç Fenerbahçeliler (GFB) taraftar grubunun diğer amigolarından İsmail Dalkıran ile İbrahim Gümüştekin in Güngören e kalabalık bir şekilde geldikleri, Mehmet Altunkaynak ı maçlara gelmemesi için tehdit ettikleri iddia edilmişti.

Mehmet Altunkaynak üç yıl önce İstanbul da uğradığı silahlı saldırı sonucu öldü.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Özel hastanelerde corona vurgunu
Özel hastanelerde corona vurgunu
Hafta sonu market ve bakkallar açık mı, kaça kadar açık?
Hafta sonu market ve bakkallar açık mı, kaça kadar açık?