APİKAM’a Yapılan Bağışlar Çevrimiçi Ortamda

APİKAM'a Yapılan Bağışlar Çevrimiçi Ortamda

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi'ne (APİKAM) bağışlanan belgelere ve eşyalara çevrimiçi ortamdan erişilebiliyor...

18 Ocak 2021 - 12:27

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi (APİKAM), bağışlanan objeleri çevrimiçi ortama taşıdı. Kentin geçmişine ışık tutan belge ve eşyalara kurumun resmi internet sitesi apikam.org.tr üzerinden ulaşmak mümkün. 


İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi'ne (APİKAM) sergilenmesi için bağışlanan eşya ve belgeler kurumun web sitesindeki "bağışlar" başlığı altından erişime açıldı. Siteden bağışların fotoğrafları, hikayeleri ve geçmişleri hakkında bilgi almakta mümkün. Bağışlanan eşyalar ve belgeler arasında, 9 Eylül İzmir'in kurtuluşunda Türk ordusunu karşılamak için kullanılan bayrak gibi birçok önemli eşya bulunmakta. Bağış beyan belgesi düzenlenerek yapılan bağışların değerlendirme komisyonu tarafından onaylanarak kabul edilmesinden sonra sergilenen eserlerin birçoğu dijital ortama taşınmaya başladı. 


Kaynak: ANKA Haber Ajansı

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP'den istifa eden Sancar: Kaset var diye baskı oluşturuldu
CHP'den istifa eden Sancar: Kaset var diye baskı oluşturuldu
Çiğli’de Bahar Temizliği Kıyı Şeridiyle Başladı
Çiğli’de Bahar Temizliği Kıyı Şeridiyle Başladı