Arınç’tan ABD’deki olaylarla ilgili çarpıcı sözler

Arınç'tan ABD'deki olaylarla ilgili çarpıcı sözler

Bülent Arınç, ABD'de yaşanan gelişmelere yönelik, "Hala 'Trump' diye rüyalarında görenler varsa onlar da bilsin ki bu rüya bitti. Artık gemi de karaya oturdu. Trump dönemi Amerika için kapandı" açıklamasında bulundu...

09 Ocak 2021 - 14:29 - Güncelleme: 09 Ocak 2021 - 18:10

Bülent Arınç katıldığı bir programda çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

'Trump'tan ümidimi çoktan kestim'

Resmi olmayan sonuçlara ABD seçimini Biden’in kazanacağının çok açık belli olduğunu belirten Arınç açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: "Amerikan seçimlerinde ikinci seçmenler var. Seçici kurulun yani delege sayısının önemi var. ABD’de 270’i bulan kazanıyor. Biden, bunu sağlamış durumda" dedi. 

Artık Trump’tan ümidin kesilmesi gerektiğine de vurgu yapan Bülent Arınç, şunları da sözlerine ekledi: 

"Ben, çoktan kesmiştim de hala 'Trump' diye rüyalarında görenler varsa onlar da bilsin ki bu rüya bitti. Artık gemi de karaya oturdu. Trump dönemi Amerika için kapandı. Bana ABD seçimini soruyorlardı. Ben de bu soruyu bana soranlara ‘Türkiye’de yaşayan bir vatandaşım, Amerika’da yaşayan bir seçmen değilim’ diyordum. İsim konusunda ısrar ettiler. Ben de ‘İki şerle karşılaşıldığı zaman siz ehven olanı yani biraz daha az şer olanı tercih edin’ gibi bir yorumda bulundum. Hayatımızda bu sözü çok uyguladığımız zamanlar oldu. Benim tercihim Biden oldu. 

Kaynak: sputnik

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x