Aşı Sırası 90 Yaş Üzeri Vatandaşlarda

Aşı Sırası 90 Yaş Üzeri Vatandaşlarda

90 yaş üzeri vatandaşlar evlerinde aşılanmaya başlandı...

19 Ocak 2021 - 17:53

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca huzurevleri, engelli ve bakımevleriyle birlikte 90 yaş üzeri vatandaşların da aşılanacağını açıklamıştı.Bu sabah 81 ilde aşılama çalışmalarına başlandı.

Ankara Gölbaşı İlçe Sağlık Müdürlüğü Aşı Uygulama Ekibi, ilk olarak 95 yaşındaki Rabia Yurtseven‘i daha sonra 91 yaşındaki Zeliha Tura ve 97 yaşındaki Mehmet Buyraz’ı evlerinde aşıladı. Ekiplerin evlerine gelerek aşı yapmasından memnuniyet duyan vatandaşlar, yetkililere teşekkür etti.

Bu yaş grubuna aşı uygulaması sağlık ekipleri tarafından evlerinde yapılıyor. Herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için önce kişilerin sağlık kontrolünü yapan ekip, devamında aşı olan kişiyi en az yarım saat gözetim altında tutuyor.

90 yaş ve üzeri aşı uygulaması kapsamında Ankara’da 11 bin 942, Türkiye genelinde 198 bin kişi bulunuyor. Son 6 ayda Covid-19 geçirenlere aşı uygulanmıyor.

Ülke genelinde bu yaş grubuna aşılama çalışmalarının kısa sürede tamamlanması hedefleniyor. Aşı uygulaması, Koronavirüs Bilim Kurulu’nun oluşturduğu takvim doğrultusunda devam edecek.

Kaynak: HABERTÜRK

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bayraklı'da engel yok, spor var!
Bayraklı'da engel yok, spor var!
İYİ Parti'den istifa eden Ümit Özdağ: Partinin ismi hazır, logo ve kurucular üzerinde çalışıyoruz
İYİ Parti'den istifa eden Ümit Özdağ: Partinin ismi hazır, logo...