Atatürk istiklal demektir

Atatürk istiklal demektir

10 Kasım 2020 - 12:44

10 KASIM

Atatürk istiklal demektir,


Atatürk Türkiye’dir.

İlk Cumhurbaşkanımız , Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tarihe yön veren, talihe yol açan, yaşadığı zamanın dışına çıkıp Türk milletinin yol başçısı olan büyük bir kumandan, imrenilecek bir devlet adamı, eşsiz bir siyaset ve dava insanıdır.

Bir matem döneminden ziyade bir muhasebe ve murakabe günü olan 10 Kasım aziz Atatürk’ümüzü anmak ve anlamak için  mühim bir zamandır.  

Türkiye Cumhuriyeti onun göstermiş olduğu hedefler doğrultusunda bugün çok daha güçlü, çok daha güvenli ve dik duruşludur.

Kuruluş ruhu hamd olsun ayaktadır.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yol haritasına, tarihi gerçeklere, Türk milletinin ruh köküne tamamıyla müzahir ve münasiptir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, muhterem manevi varlığına ve eserlerine yönelik sinsi emellerin asla bir sonuca ulaşamayacağı inancımızı bir kez daha muhataplarına hatırlatarak;   ebediyete intikal edişinin 82. yıl dönümünde  aziz Atatürk’ümüzü rahmetle, şükranla, saygıyla anıyorum.

Ruhu şad, mekânı cennet olsun. 

Büyük Atatürk'ümüzün izinde, endüstri 4.0 disiplininde  , yapay zeka ğerçekliğinde, bir elinde ilim-bilim, bir elinde ahlak ve erdem olan , Türk milli kültürü ile bezenmiş Türk gençleri; naçiz bedenlerin gelip geçici olduğu şu fani dünyada, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün emaneti  Türkiye Cumhuriyetimizi ilelebet ve ilanihaye payidar kılacaktır.

Ne mutlu Türk'üm diyene.

Haluk Alıcık

MHP Aydın İl Başkanı

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İçişleri Bakanlığından 81 il valiliğine Covid-19 Denetimleri genelgesi
İçişleri Bakanlığından 81 il valiliğine Covid-19 Denetimleri...
‘Asgari ücretliyim’ dedi, Maldivler’de fotoğrafları çıktı
‘Asgari ücretliyim’ dedi, Maldivler’de fotoğrafları çıktı