ATATÜRK’ÜN İZİNDEN GİDİLİRSE 15 TEMMUZ’LAR YAŞANMAZ!

ATATÜRK’ÜN İZİNDEN GİDİLİRSE 15 TEMMUZ’LAR YAŞANMAZ!

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3.yılında bir mesaj yayımladı.

13 Temmuz 2019 - 17:21

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3.yılında bir mesaj yayımladı.
                Muğla Büyükşehir Belediyesinden verilen bilgiye göre;  Türkiye Cumhuriyetinin darbelerden çok çektiğini, ülkemizin 15 Temmuz darbe sürecine nasıl getirildiğinin iyi araştırılmasıve bu sürecin aydınlatılmasıgerektiğinin altını çizen Başkan Gürün15 Temmuzda Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir anlayışı ile canını hiçe sayan şehitlerimizi saygıyla andıklarını söyledi.
                Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün;Türkiye Cumhuriyeti Kuvayi Milliye ruhuyla, tüm dünyanın örnek aldığı büyük asker, devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde özgürlüğüne düşkün Türk Milleti tarafından kurulmuştur. Ülkemiz Atatürk ilke ve devrimleri ileçağdaşmedeniyetler seviyesine kısa sürede ulaşmışve diğer ülkelere örnek olmuştur. O günlerden bugünlere Türk Milletinin birliğini ve beraberliğini bozmak isteyen iç ve dışparazitler ne yazık ki 15 Temmuz darbe girişimi sürecine ülkemizi getirmiştir. Devletin en önemli kurum ve kadrolarına yerleştirilen hain Fetö terör örgütü mensuplarının darbe girişimi nedeni ile 249 vatandaşımız şehit olmuş, çok sayıda vatandaşımız da yaralanmıştır. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir anlayışıile 15 Temmuz darbe girişimini püskürten ve özgürlüğüne, demokrasisine, Cumhuriyetine sahip çıkan halkımız hainlere en güzel cevabı vermiş, onlara sokakları, meydanları dar etmiştir. Atatürk’ünşu sözüasla unutulmamalıdır; Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat medeniyet tarikatıdır.  Atatürk’ün izinden gittiğimiz sürece egemenlik kayıtsız şartsız Türk Milletinin olacak 15 Temmuzlar yaşanmayacaktır.
                Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuzda şehit olan vatandaşlarımızı bir kez daha saygı ve rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum dedi. Ata SEVGİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
7 GENÇ PROFESYONEL OLDU
7 GENÇ PROFESYONEL OLDU
Köye dönüşe proje desteği
Köye dönüşe proje desteği