Avrupa’da casus şoku: Üst düzey albay gizli belgeleri...

Avrupa’da casus şoku: Üst düzey albay gizli belgeleri sızdırdı iddiası

Fransa nın önde gelen radyo kanallarından Europe 1, bir casusluk operasyonu yaşandığını ortaya çıkardı… Halihazırda Rusya ile birçok konuda restleşen Avrupa Birliği nde ortaya çıkan skandal dünya gündemine bomba gibi düştü. Europe 1 ın haberinde NATO görevi dolayısıyla İtalya da bulunan Fransız bir yarbay gizli ve hassas belgeleri Rus istihbarat birimleriyle paylaştı. Fransa Savunma Bakanı Florence Parly, söz konusu […]

31 Ağustos 2020 - 07:36

Fransa nın önde gelen radyo kanallarından Europe 1, bir casusluk operasyonu yaşandığını ortaya çıkardı… Halihazırda Rusya ile birçok konuda restleşen Avrupa Birliği nde ortaya çıkan skandal dünya gündemine bomba gibi düştü.

Europe 1 ın haberinde NATO görevi dolayısıyla İtalya da bulunan Fransız bir yarbay gizli ve hassas belgeleri Rus istihbarat birimleriyle paylaştı.

Fransa Savunma Bakanı Florence Parly, söz konusu yetkili personelin güvenlik ihlali dolayısıyla soruşturma altında olduğunu duyurdu. Parly, “Güvenliğimizi sağlamak için alınabilecek bütün önlemleri aldık. Dava savcılıkta ve bilgilendirmeler yapıldı” ifadesini kullandı. Fransız bakan, söz konusu yetkilinin ne yaptığına ya da hangi belgeleri verdiğine dair bir açıklama yapmadı.

Europe 1, Fransız yetkilinin görevi için tekrar İtalya ya dönmek üzereyken yakalandığını ve La Sante Cezaevi ne gönderildiğini aktardı.

İLGİLİ HABERNATO dan Doğu Akdeniz açıklaması: Tansiyonu düşürün

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Simitçi gibi davranıp bayılma numarası yapan ve vatandaşlardan para alan kişiye para cezası kesildi
Simitçi gibi davranıp bayılma numarası yapan ve vatandaşlardan...
Bazı Gökçeada seferleri iptal edildi!
Bazı Gökçeada seferleri iptal edildi!