AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ATATÜRK KONULU ÖDÜLLÜ...

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ATATÜRK KONULU ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI.

21 Ekim 2020 - 20:32

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ATATÜRK KONULU ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI 

 

 Aydın Büyükşehir Belediyesi, “ATATÜRK’ÜN İZİNDE SONSUZA DEK” konulu şiir yarışması düzenliyor. 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencilerinin katılacağı yarışmada, dereceye giren ilk 4 öğrenciye ödül olarak bisiklet verilecek.


Aydın Büyükşehir Belediyesi, 10 Kasım’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak ve onun fikirlerini ilelebet devam ettirmek amacıyla bir şiir yarışması düzenliyor.


Her 10 Kasım’da olduğu gibi bu yıl da tüm Türkiye’nin saygı duruşuna geçeceği anma günü özelinde, öğrencilerin edebi yanlarını ön plana çıkartıp, Atatürk’e olan sevgilerini şiir ile yansıtmalarını sağlayacak olan yarışmaya katılımın yüksek olması bekleniyor.


Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun talimatıyla, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen şiir yarışmasında Aydın’da ikamet eden 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencileri arasından dereceye giren ilk 4 öğrenciye bisiklet hediye edilecek.


ŞİİR YARIŞMASI KATILIM KOŞULLARI;

1. Yazım tekniği serbesttir.

2. Şiirler 20 dizeyi (5 kıta) aşmayacaktır.

3. Kompozisyon metinleri 2 dosya kâğıdını aşmayacaktır.

4. Eserlerin daha önce bir yarışmaya katılmamış ve ödül almamış olması gerekmektedir.


YARIŞMA TAKVİMİ;

1. Katılımcılar, eserlerini 5 KASIM PERŞEMBE 2020 günü saat:17.30 mesai bitimine kadar [email protected] mail adresine (adı soyadı, yaş bilgileri, iletişim bilgileri ve ikamet ettiği ilçe adı ile) göndereceklerdir.

2. Seçici kurul değerlendirmesi 6 KASIM 2020 CUMA 2020 günü yapılacaktır. Seçici kurulun değerlendirmesine itiraz hakkı yoktur.

3. Yarışma sonuçları 7-8-9 KASIM 2020 tarihleri arasında açıklanacak, sosyal medya ve diğer çeşitli yayın organları ile duyurulacaktır.


YARIŞMA İÇİN İLETİŞİM

Santral: 0(256) 444 40 09

Dahili: 1212 -1205

https://aydin.bel.tr/etkinlikler

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Özel hastanelerde corona vurgunu
Özel hastanelerde corona vurgunu
Hafta sonu market ve bakkallar açık mı, kaça kadar açık?
Hafta sonu market ve bakkallar açık mı, kaça kadar açık?