Aydın Jasat’tan Önemli Operasyon

Aydın Jasat'tan Önemli Operasyon

15 Mart 2021 - 21:32


BASIN BÜLTENİ


1.AYDIN İL J.K.LIĞI İSTİHBARAT ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ VE KUYUCAK İLÇE J.K.LIĞINCA SİLAH VE MÜHİMMAT KACÇAKÇILIĞINA YÖNELİK YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALAR KAPSAMINDA; KUYUCAK İLÇESİ DENİZLİ-AYDIN D 320 YOLU ÜZERİNDE BULUNAN BİR İŞYERİNİN ( POLİS BÖLGESİ) İŞLETMECİLİĞİNİ YAPAN A.S. İSİMLİ ŞAHSIN TRABZON İLİNDEN TEMİN ETTİĞİ ATEŞLİ SİLAHLARI (TABANCA) KUYUCAK İLÇE MERKEZİNDE PAZARLADIĞI İSTİHBARATININ ALINMASI ÜZERİNE ADLİ MAKAMLARDAN ARAMA KARARI İLE ŞAHSIN İŞYERİ, İKAMETİ VE ÜZERİNE KAYITLI ARAÇLARDA EŞ ZAMANLI OLARAK BOMBA ARAMA KÖPEĞİNİN KATILIMIYLA İCRA EDİLEN ARAMALAR NETİCESİNDE;

A.3 ADET 9 MM KARADENİZ EL YAPIMI OLDUĞU DEĞERLENDİRİLEN TABANCA VE 3 ADET ŞARJÖR,

B.1 ADET 7,65 MM ÇAPINDA TABANCA VE 1 ADET ŞARJÖR VE MUHTELİF ÇAPLARDA 37 ADET MERMİ,

C.2 ADET OTOMATİK AV TÜFEĞİ ŞARJÖRÜ VE 5 ADET FİŞEK ELE GEÇİRİLMİŞTİR.

2.A.S. İSİMLİ ŞAHSA AİT ARAMA YAPILAN İŞYERİNDE 6 AYRI BİDON İÇERİSİNDE TOPLAM 710 KĞ EL YAPIMI ŞARAP TESPİT EDİLMİŞ, ŞARAPLARI A.S., H.B., M.Ö., İSİMLİ 3 ŞÜPHELİNİN YAPTIĞI BELİRLENMİŞTİR. 

3.HER İKİ SUÇ TESPİTİNE İLİŞKİN OLARAK GÖZALTINA ALINAN ŞAHISLAR NAZİLLİ C.BAŞSAVCILIĞININ TALİMATI İLE İFADELERİNİN ALINMASI MÜTEAKİP SERBEST BIRAKILMIŞLARDIR.

4.HALKIMIZIN HUZUR VE GÜVENLİĞİNİN SAĞLANMASI MAKSADIYLA HER TÜRLÜ SUÇLA MÜCADELE KAPSAMINDA YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALARA ARALIKSIZ OLARAK DEVAM EDİLMEKTEDİR.

KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR.     


                                                                                                                                  AYDIN VALİLİĞİ   


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x