Aydın Valisi Aksoy 2020 Yılı Huzur ve Güzenlik Operasyonlarını...

Aydın Valisi Aksoy 2020 Yılı Huzur ve Güzenlik Operasyonlarını Basınla Paylaştı

19 Ocak 2021 - 12:13


Basın Açıklaması

İlimizde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı, vatandaşımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması ile huzur ve güven ortamının devamlılığının sağlanması kapsamında kesintisiz olarak 7 gün 24 saat görev ifa etmektedirler. Birimlerimizin yoğun çalışmaları neticesi Terör olayları ile mücadele kapsamında 2020 yılı içerisinde il genelinde Yasadışı Örgütlere Yönelik Yapılan Operasyonlarda meydana gelen toplam (171) olayın (169)’u aydınlatılarak büyük başarı sağlanmıştır. Bu başarının yakalanmasında görev alan başta İl Emniyet Müdürü ve İl Jandarma Komutanı olmak üzere operasyonlarda, icra edilen faaliyet ve uygulamalarda görev alarak fedakârca hizmet veren personelimize teşekkür ediyor, bundan sonraki çalışmalarında üstün başarılar diliyorum.


                                                                                              Hüseyin Aksoy

                                                                                                Aydın Valisi


Terör olayları ile mücadele kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü’nce 2020 yılı içerisinde il genelinde Yasadışı Örgütlere Yönelik Yapılan Operasyonlarda meydana gelen toplam (147) olayın (145)’i aydınlatılarak (%99) başarı sağlanmıştır. 

Terör olayları ile mücadele kapsamında İl Jandarma Komutanlığı’nca 2020 yılı içerisinde il genelinde Yasadışı Örgütlere Yönelik Yapılan Operasyonlarda meydana gelen toplam (24) olayın (24)’ü aydınlatılarak (%100) başarı sağlanmıştır. 

Terör olayları ile mücadele kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı’nca 2020 yılı içerisinde il genelinde Yasadışı Örgütlere Yönelik Yapılan Operasyonlarda meydana gelen toplam (171) olayın (169)’u aydınlatılarak (%99) başarı sağlanmıştır. 

Aydın İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı emniyet ve asayiş ile kamu düzeninin devamlılığını sağlamada, istihbarata dayalı, teknolojik imkânlardan azami düzeyde istifade etmek suretiyle, ilgili makamlarla koordineli ve uyum içerisinde bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da başarılı olma azim ve kararlılığındadır.

                                                                                                                        

Olay ÇeşitleriMeydana Gelen Olay SayısıAydınlatılan Olay SayısıFaili Meçhul Olay SayısıBAŞARI

 ORANI %

20192020201920202019202020192020

Terör/İdeolojik Olaylar5061715021694299,299


                                                                                                                        Aydın Valiliği            


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Deprem uzmanından korkutan İzmir uyarısı!
Deprem uzmanından korkutan İzmir uyarısı!
Soyer: “İzmir Türkiye’ye örnek bir tesis kazanacak”
Soyer: “İzmir Türkiye’ye örnek bir tesis kazanacak”