“Aydınlının Zenginleşmesini Büyükşehir İstemiyor"

“Aydınlının Zenginleşmesini Büyükşehir İstemiyor"

Cumhur İttifakı'nın Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Aydın programı sonrası değerlendirmelerde bulundu. Savaş, “Büyükşehir'in siyaseti hamaset ve yatırımları engellemek üzerine.” dedi.

22 Şubat 2019 - 16:47

AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun Aydın’ın kalkınmasını istemediğini iddia etti.

Aydın'ın CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı’nın Aydın'ın gelişip kalkınmasını istemediğini dile getiren Savaş, "Aydınlı hemşehrilerimin zenginleşmesi Büyükşehir'in en büyük korkusu. Aydın zenginleşsin istemiyorlar. Gelişip kalkınması yönünde bir tek söylemleri yok. Biz 'Yatırımlara engel olmayın artık, Aydınlı zenginleşsin.' diyoruz, onlar da 'Aydın'da yatırım olmasın vatandaş sadece bize muhtaç kalsın.' diye korku salma peşindeler. 'Aydın'da kimse aç yatmaz.' demekten başka hiç bir açıklamaları yok. 'Tarım kenti, turizm kenti, termal kenti Aydın'da yatırımlar peş peşe gelecek, herkes zenginleşecek.' diye bir tek söylemleri yok. Vatandaş kendilerine muhtaç olsun derdindeler ama asıl kendilerinin millete muhtaç olduğunu idrak bile edemiyorlar. Millete rağmen siyaset yapılamaz. Bunu 31 Mart akşamı görecekler." diye konuştu.

“AYDIN'A BÖYLE HİZMET GETİRİLEMEZ”

CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı'nın makamını Aydın'a getirilecek yatırımların önünü tıkamak için kullandığını iddia eden Savaş, "Aydın'da CHP'den istifa eden çok önemli isimler oldu. Hepsi de Büyükşehir Belediye Başkanı'nın kendilerini engellediğini dile getiriyor. Neden bu açıklamaları yapıyorlar? İstifa eden bu önemli isimlerden bunları duyun. Büyükşehir'in siyaseti hamaset ve yatırımları engellemek üzerine. Kendi belediye başkanlarıyla, muhtarlarla, üniversiteyle, sivil toplum kuruluşlarıyla ortak iş yapamayan bakanlıklarımızla, iktidarımızla nasıl ortak iş yapsın. Böyle hizmet getirilmez Aydın'a." dedi.

“BAKANLIKLARIN PROJESİ İÇİN DEGİŞİM ŞART”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Aydın ziyareti sonrası bakanların Aydın'a ziyaretlerinin arttığına dikkat çeken Savaş, "Cumhurbaşkanımız Aydın'ı çok önemsiyor. Devletimiz Aydın'a son 16 senede eski parayla 23.5 katrilyon yatırım gerçekleştirdi. Bakanlarımızın Aydın'a düzenledikleri programlar da bundan dolayı çok önemli. Önce Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli, daha sonra da Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ilimize geldiler. Tarım ve turizm konularında çok önemli açıklamalar oldu. Dışişleri Bakanımız 2020'de düzenlenecek Dışışleri Bakanlığı Büyükelçiler Toplantısı'nın Aydın'da yapılabileceğini söyledi. Çok mutlu olduk. Bunlar bizim ikili ilişkilerimizle Aydın'a getirdiğimiz etkinlikler olacak. Mevcut Büyükşehir Belediyesi ilimizdeki altyapı sorunlarını çözmezse, ilin var olan sorunlarını artırırsa Aydın'ı uluslararası bu etkinliklere nasıl alternatif bir merkez haline getirebilir, bunu sorgulamak lazım. Mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı kurum ve kuruluşlarla diyalogdan kaçıyor. Bu şekilde Aydın'a nasıl proje ve etkinlik getirilsin. Bakanlıklarımızın Aydın'a hak edilen hizmetleri getirmesi için Büyükşehir Belediye Başkanı'nın değişmesi şart. Büyükşehir belediye başkanı olduğumda iktidarın elinden tutacak; seçimsiz geçecek 4.5 senelik o dönemde bahse konu bütün bu çalışmaları en kısa sürede elbirliğiyle hayata geçireceğiz inşallah." diye açıklama yaptı.

“GELECEK PROJEKSİYONUNU ORTAYA KOYACAKLARI BİR TEK PROJELERİ YOK”

CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı'nın gelecek adına projeksiyon ortaya koyamayan bir başkan olduğuna iddia eden Savaş, "2014'te açıkladıkları 133 projenin sadece 13'ünü hayata geçirebilmiş bir belediye stratejik planlamadan anlamayan bir belediye yönetimidir. Ne yapacaklarını ne yapamayacaklarını dahi bilmiyorlar. 2023'e yönelik, 2053 ve 2071'e yönelik bir tek projeksiyonları yok. Bakanlarımızın Aydın ziyaretleri bu nedenle çok önemli, bu programlar da inşallah artarak devam edecek. Aydın bu avantajları artık sonuna kadar kullanabilmeli." şeklinde değerlendirmede bulundu.

Kaynak: Aydın Denge

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x