Bahçeli’den Karadeniz’de bulunan doğalgaz yorumu:...

Bahçeli'den Karadeniz'de bulunan doğalgaz yorumu: 'Bazılarının uykularını kaçırdı'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Karadeniz’de belirlenip üretime ve ticarileşme aşamasına geçecek doğal gaz kuyusunun kötü niyetlilerin ipliğini bir kez daha pazara çıkardığını, vicdan ve ahlaklarının bütünüyle iflas ettiğini ibretlik şekilde gözler önüne serdiğini belirterek, "2019 yılında ödediğimiz 41,6 milyar dolarlık enerji faturasının önümüzdeki yıllarda inişe geçecek olması bazılarının uykularını kaçırmıştır. Üstelik doğal gazda kendi kendimize yetme hedefinden dolayı kabus görmeye başla

24 Ağustos 2020 - 12:16

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Karadeniz'de bulunan doğal gaz yatağı ve Giresun'da meydana gelen sel felaketine ilişkin yazılı açıklama yaptı. 21 Ağustos'ta Türk milletini sevince boğan tarihi bir gelişmenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından paylaşıldığını anımsatan Bahçeli, Fatih Sondaj gemisinin Karadeniz Ereğli'sinin yaklaşık 175 kilometre kuzeybatısında yer alan Tuna-1 Bölgesi'nde 320 milyar metreküplük doğal gaz yatağı bulduğunu ifade etti.

Türkiye'nin enerji konusundaki makus ve menfi talihini yenecek keşfin Türkiye adına göz kamaştırıcı bir kazanım olduğunu belirten Bahçeli, "Bilhassa doğal gazda ithalata bağımlılık oranımızın yüksekliği bilinen bir gerçektir. Türkiye'nin enerjide dışa bağımlılık oranının yüzde 72 düzeyinde olması elimizi zayıflatırken bütçe dengesini ve ödemeler bilançosunu olumsuz şekilde etkilemektedir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İZMİR'İN YÜKSELEN KÜRESEL YILDIZI ''İYTE''
İZMİR'İN YÜKSELEN KÜRESEL YILDIZI ''İYTE''
1204 yaşındaki zeytin ağacı meyve veriyor
1204 yaşındaki zeytin ağacı meyve veriyor