Bahçeli’nin ‘siyasi fosil’ çıkışına Ali Babacan’dan...

Bahçeli’nin ‘siyasi fosil’ çıkışına Ali Babacan’dan sert yanıt

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin 1. Olağan Kırşehir İl Kongresi’nde konuştu. Ekonomi üzerinden MHP ye eleştirilerde bulunan Babacan şunları söyledi...

24 Ekim 2020 - 07:03

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin 1. Olağan Kırşehir İl Kongresi'nde konuştu.

Ekonomi üzerinden MHP ye eleştirilerde bulunan Babacan şunları söyledi:

* ‘Askıda ekmek' kampanyasını başlatan ortak, ekonomi ne zaman kötü olsa hükümet ortağı. Hatırlayın üçlü koalisyon döneminde yaşanan ve yakın tarihimizin en büyük ekonomik krizinde neler yaşanmıştı.

* Milli gelirin üçte biri kaybedilmiş, gecelik faizler yüzde 7 bin 500'leri görmüştü. Yıllık enflasyon yüzde 70'leri geçmişti. Yine becerememişlerdi de Dünya Bankası'ndan bir başkan yardımcısını ekonominin başına getirmişlerdi.

* Borcun faizini ödeyebilmek için dahi dış borca muhtaç duruma düşmüşlerdi. Geçen gün grup toplantısında öfkeyle bize sataşıp partimizi ve beni kast ederek ‘siyasi fosil demiş. Bize ve bana dedi. ‘Siyasi fosil diye… Neyse..

* Türkiye'nin en yeni siyasi hareketine, sahiplerinin gençler olduğu bir partiye siyasi fosil denir mi hiç? İşinize geldiği zaman iktidarmış gibi davranıyorsunuz, ‘astığım astık, kestiğim kestik diyorsunuz.

* İşinize gelmediği zaman sanki hiç sorumluluğunuz yokmuş gibi mağdur şapkanızı takıp ekmeği asıyorsunuz. Hem de meydanın ortasında askıya asıyorsunuz. Ülkenin içine düştüğü durumdan sonuna kadar siz de sorumlusunuz.

FOTO: SÖZCÜ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DEÜ VE İBG güç birliği yapacak
DEÜ VE İBG güç birliği yapacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan, MYK toplantısında Arınç’la görüşmesini anlattı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, MYK toplantısında Arınç’la...