Bakan Akar’dan Oruç Reis açıklaması: ’İhtiyaç...

Bakan Akar'dan Oruç Reis açıklaması: 'İhtiyaç çerçevesinde gerekli refakat ve korumayı sağlayacağız'

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Bizim yaptığımız bu bilimsel, teknik çalışmalara saldırılar düzenliyorlar. Gerilimi yükseltmek için her türlü girişimde bulunuyorlar. Bir tür provokatif hareketlere girişiyorlar. Komşularımızın bunlardan uzak durmalarını temenni ediyoruz. Deniz Kuvvetleri olarak ihtiyaç çerçevesinde söz konusu gemilerimize gerekli refakat ve korumayı sağlayacağız" dedi.

12 Ekim 2020 - 16:35

Milli Savunma Bakanı Akar, Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı Açılış Töreni'ne katıldı.

Bakan Akar, törende yaptığı konuşmanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim'in törende ilk dersi vermesine ilişkin soru üzerine Bakan Akar, "Azerbaycan'daki gelişmeleri hep beraber takip ediyoruz. Azerbaycan, bizim kardeşimiz. Dolayısıyla biz her zaman söylediğimiz gibi iki devlet bir millet olmanın gereğini her zaman yerine getiriyoruz. Mazisi şan ve şeref dolu Kara Harp Okulunun eğitim öğretim yılı açılış töreninde de bu önemli günde ilk dersin Azerbaycan Büyükelçisi Hazar İbrahim tarafından verilmesinin uygun olacağını değerlendirdik. Davetimizi kırmadılar geldiler ve ilk ders Azerbaycan'daki tarihi ve günümüzdeki gelişmeler Büyükelçimiz tarafından güzel bir şekilde ifade edildi. Bunun da öğrencilerimiz için çok önemli ve yararlı olduğunu değerlendiriyorum" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bazı üniversitelerin bünyesinde yeni fakülte ve enstitüler kuruldu
Bazı üniversitelerin bünyesinde yeni fakülte ve enstitüler...
Bilim Kurulu Üyesi Ünal açıkladı! Kovid-19 mu, mevsimsel grip mi?
Bilim Kurulu Üyesi Ünal açıkladı! Kovid-19 mu, mevsimsel grip...