Bakan Selçuk istifa mı etti? Instagram hesabı ortalığı...

Bakan Selçuk istifa mı etti? Instagram hesabı ortalığı karıştırdı!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un instagram hesabında ‘’Milli Eğitim Bakanı’’ ibaresinin kaldırılması ortalığı karıştırdı. Selçuk’un Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı takipten çıkması ‘’İstifa etti’’ söylentilerine yol açtı...

07 Mart 2021 - 15:41 - Güncelleme: 07 Mart 2021 - 15:56

Olay Twirtter’da gündem olurken, MEB’ten yapılan açıklamada ''Lütfen, Bakanlığımız resmî iletişim kanalları tarafından paylaşılmayan içeriklere itibar etmeyiniz.'' denildi ve şu resim paylaşıldı:
 

Son günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın söylemlerinden yakın zamanda bir kabine değişikliği olacağı siyaset kulislerinin ilk gündem maddesi olurken, Erdoğan’ın geçtiğimiz hafta MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi evinde ziyaret etmesi iddiaları daha da güçlendirmişti.

 

Hazine ve Maliye eski Bakanı Berat Albayrak’ında Instagram'dan istifa ettiğini hatırlatan siyasi çevreler, her ne kadar Milli Eğitim Bakanlığı’nın Selçuk’un ‘’istifa ettiğine’’ yönelik söylemleri reddetse de, Selçuk’un istifasını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunduğu ancak Beştepe’den bir açıklama yapılmadan Selçuk’un Albayrak’ın kullandığı yöntemle instagramda yaptığı hareketle bunu duyurduğu öne sürüldü.

 

Ankara kulislerinde bir diğer iddiada Bakan Selçuk’un istifasının ‘Kabine değişikliği’’ iddialarından kaynaklanmadığı ‘’Yüz yüze eğitim’’ ve öğretmenlerin aşılanması konularında sık sık Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile ters düştüğü olayın bundan kaynaklandığı şeklinde. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x