BARIŞ MANÇO ÇOCUKLARLA YENİDEN HAYATA DÖNÜYOR

BARIŞ MANÇO ÇOCUKLARLA YENİDEN HAYATA DÖNÜYOR

Çocuklara Köy Enistitüsü Eğitimi!. Çocukların sevgilisi merhum Sanatçı Barış Manço, Köy Enistitüleri anlayışıyla kurulan, "Barış Çocukları Okul Öncesi Eğitim Yuvası" nda ölümsüzleşecek.

05 Eylül 2019 - 16:10 - Güncelleme: 05 Eylül 2019 - 17:55

BARIŞ MANÇO ÇOCUKLARLA YENİDEN HAYATA DÖNÜYOR
                Çocuklara Köy Enistitüsü Eğitimi!. 
                Çocukların sevgilisi merhum Sanatçı Barış Manço, Köy Enistitüleri anlayışıyla kurulan,  "Barış Çocukları Okul Öncesi Eğitim Yuvası" nda ölümsüzleşecek.
                Lale Manço Ahıskalı ve Serdar Ahıskalı'nın kuruculuğunu yaptığı "Barış Çocukları Okul Öncesi Eğitim Yuvası", 6 Eylül 2019 tarihinde Muğla’nın  Ula  ilçesi Kızılyaka Mahallesinde, bölgenin ilk çocuk yuvası olarak eğitim hayatına başlıyor.

                Uzun yıllardır yaşadıkları Akyaka'da, çocukların eğitimi ile ilgili hayallerini hayata geçiren Lale Manço Ahıskalı ve Serdar Ahıskalı çifti, bu aile projesinin, zamanla daha geniş kitlelere yayılacağını dile getirdiler.
                Ekolojik yaşamın ön plana alındığı "Barış Çocukları"nda, 2,5 - 5,5 yaş aralığındaki miniklere Dünyaca tanınmış çocuk eğitim metodlarının bir zamanlar Köy Enstitüleri’nde temsil edilen  değerler ve Barış Manço öğretileri ile harmanlanarak aktarılması öngörülüyor.
                Miniklerin her gün ekolojik tarımın inceliklerini öğrenirken, aynı şekilde beslenecek olmaları da yuvanın göze çarpan özelliklerinden.
Soğuk sıkma zeytinyağı kurucuların bağından, bal ise öğretmenlerin birinin aile arıcılığından geliyor.  Hem öğrenip hem de bunları uygulamak için çeşitli oyunlar-aktiviteler ve zengin bir ders programıyla eğitim hayatına hazırlanacak çocuklar, "Barış Çocukları"nda aileleri ile de domates, biber, patlıcan toplayıp, şarkılarını söyleyecekler.
                "Barış Çocukları", 6 Eylül 2019 cuma günü saat 16.00’da Lale Manço - Serdar Ahıskalı, Batıkan ve Doğukan Manço, Levent ve Deniz Ahıskalı’nın ev sahipliğinde, Kızılyaka'da ilk çocuklarını karşılayacak. Ata SEVGİ  AjansCANKA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fenerbahçeli eski yöneticiden büyük tepki
Fenerbahçeli eski yöneticiden büyük tepki
Gaziemir Belediyesi memurlarından 'toplu sözleşme' eylemi
Gaziemir Belediyesi memurlarından 'toplu sözleşme' eylemi