Başkan Çerçioğlu, Baysal’ın eğitimindeki engeli kaldırdı.

Başkan Çerçioğlu, Baysal’ın eğitimindeki engeli kaldırdı.

22 Aralık 2020 - 17:49

Başkan Çerçioğlu, Baysal’ın eğitimindeki engeli kaldırdı

Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde tableti olmadığı için EBA sisteminden faydalanamayan Orhan Can Baysal’a yardım elini, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu uzattı. Baysal’a tabletini Altınokta Körler Derneği Aydın Şube Başkanı Bayram Özen ulaştırırken, engelli çocuğun eğitimine devam etmesi sağlandı.

Altınokta Körler Derneği Aydın Şubesi Üyesi olan Orhan Can Baysal, tableti olmadığı için EBA sisteminden faydalanamıyordu. İzmir Aşık Veysel Şatıroğlu Körler Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi olan ve Bozdoğan’ın Sırma Mahallesinde yaşayan Orhan Can Baysal’ın eğitimden geri kalmaması için Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkanı Özlem Çerçioğlu harekete geçti. Başkan Çerçioğlu’nun yardım elini uzattığı Baysal’a hediyesi olan tabletini Altınokta Körler Derneği Aydın Şube Başkanı Bayram Özen ulaştırdı. Küçük Baysal, duyarlılığından dolayı Başkan Çerçioğlu’na teşekkür etti.


AYDIN’DA ENGELLİLER ŞANSLI

Altınokta Körler Derneği Aydın Şubesi Başkanı Bayram Özen, “Orhan Can kardeşimizin bu mağduriyetinin giderilebilmesi ve eğitimine devam edebilmesi için bizlere her konuda destek olan, bu konuda da destek olacağına inandığımız “Engellilerin Annesi” Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu'na durumu ileterek, Orhan Can kardeşimizin tablet ihtiyacının olduğunu belirttik. Kendileri derhal, “Bilgiye erişim temel bir insan hakkıdır” diyerek Aydın Büyükşehir Belediyesi bürokratlarına tablet ihtiyacının giderilmesi noktasında talimat vererek kardeşimizin eğitiminin önündeki engeli kaldırmışlardır. Kendilerine bir kez daha Aydın'da engellilerin ne kadar şanslı olduğunu gösterdikleri için şükran ve minnet duygularımızı ifade ediyoruz” dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Uzmanlardan flaş İzmir depremi açıklaması!
Uzmanlardan flaş İzmir depremi açıklaması!
Erdoğan 'Lokanta ve kafeler ne zaman açılacak?' sorusunu yanıtladı
Erdoğan 'Lokanta ve kafeler ne zaman açılacak?' sorusunu...