Başkan Özcan’dan RETEK’e iadeyi ziyaret.

Başkan Özcan'dan RETEK'e iadeyi ziyaret.

27 Ağustos 2020 - 20:00

Başkan Özcan'dan RETEK'e iadeyi ziyaret

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, RETEK Selüloz Geri Kazanım End. San ve Ticaret A.Ş.’ye sürpriz ziyarette bulundu.Yönetim Kurulu Başkanı Makine Yüksek Mühendisi Polat Güven’le bir süre görüşen Başkan Özcan, bölgenin en büyük sanayi kuruluşlarını geride bırakıp 2.324.693,28 vergi ödeyerek 2019 yılında vergi rekortmeni olan Güven’i kutladı.

Belediye Başkanı Özcan beraberinde, Başkan Vekili Soner Yelkovan ve Başkan Yardımcısı Kadir Mutlu ile birlikte öğle saatlerinde fabrikaya ziyarette bulundu. 12 bin 500 metrekare alan üzerindeki iki ayrı fabrikada günlük 13 TIR hurda kağıdı işleyerek geri dönüşüme kazandırdıktan sonra, üretim yaparak 56 ülkeye ihracat yapan RETEK A.Ş’nin bölge açısından önemine değinen Özcan, fabrikanın yarattığı istihdam açısından da bölgeye değer kattığına değindi. İhracata yönelik üretilen ürünler hakkında da Güven’den bilgiler alan Özcan, RETEK gibi kuruluşların özellikle yerel yönetimler tarafından da desteklenmesi gerektiğine dikkat çekti.


“DAHA DA BÜYÜYEREK İSTİHDAMI ARTIRMAK İSTİYORUZ”


Özcan’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren RETEK Selüloz Geri Kazanım End. San ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Makine Yük. Müh. Polat Güven, Almanya’da bulunan bir geri dönüşüm fabrikası ile birlikte bir proje başlattıklarını ve bunun için de Nazilli Organize Sanayi Bölgesi’nde en az 50 dönümlük bir araziye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, “Bizim talebimizi karşılayacak ölçülerde arazi satın almak istiyoruz ancak bu talebimize Nazilli’de karşılık bulamıyoruz. Halbuki fabrikamızı büyüterek hem ülkemize kazandırdığımız katma değer açısından önemli bir artış olacak, hem de bölgemizde işsizliğe bir nebze de olsun katkı sağlayarak istihdamı artıracağız” dedi. Güven’in talebi karşısında Nazilli Belediyesi olarak ne gerekiyorsa yapacaklarını ifade eden Belediye Başkanı Özcan, “Biz Nazilli Belediyesi olarak sizin gibi kuruluşların her zaman yanındayız, siz isteyin biz yapalım” diyerek destek sözü verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“ÇERÇİOĞLU’NA SAYGI DUYMAYI ER YA DA GEÇ ÖĞRENECEKSİNİZ”.
“ÇERÇİOĞLU’NA SAYGI DUYMAYI ER YA DA GEÇ...
AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KONFORLU VE GÜVENLİ YOLLAR İÇİN ÇALIŞIYOR.
AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KONFORLU VE GÜVENLİ YOLLAR...