Başkan Sandal’dan başarılı sporculara madalya

Başkan Sandal'dan başarılı sporculara madalya

Bayraklı Belediyesi, Aerobik Jimnastik İzmir il yarışmasına ev sahipliği yaptı. İzmir ve çevresinden 67 sporcunun katıldığı müsabakalarda dereceye girenler ödüllerini Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal'ın elinden aldı. Başkan Sandal, "Dünya Çocuk ve Gençlik Kenti Bayraklı vizyon projemizle dünya çocukları ve gençleri Bayraklı'da buluşacak. Sporcularımızın her zaman yanında olacağız. Tüm katılımcılarımızı kutluyorum" Açıklamasında bulundu...

11 Mart 2021 - 11:11 - Güncelleme: 11 Mart 2021 - 11:50

Jimnastik İzmir İl Yarışması, Bayraklı Belediyesi Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu'nda yapıldı. 8 takımın 67 sporcuyla katıldığı müsabakalar büyük bir heyecana sahne oldu. 4 kategoride düzenlenen yarışmaya 7-8, 9-11, 12-14 ve 15-17 yaş grubundan sporcular katıldı. Karşılaşmalarda, İzmir Elit Jimnastik Spor Kulübü Derneği, Kolektif Jimnastik Kulübü Derneği, Karşıyaka Koleji Spor Kulübü Derneği, Estetik Jimnastik Spor Kulübü Derneği, Selçuk Zuhal Fitness Spor Kulübü Derneği, Aydın Zeygym Stüdyo Spor Kulübü Derneği, Kolektif Spor Kulübü Derneği'nden sporcular yer aldı. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal Etkinlik sonunda dereceye giren sporculara Türkiye Cimnastik Federasyonu hakemlerine plaket takdim etti. Türkiye Cimnastik Federasyonu milli hakemi Bahadır Uygur da, desteklerinden dolayı Başkan Sandal'a teşekkür plaketi verdi.

DÜNYA ÇOCUKLARI VE GENÇLERİ BAYRAKLI'DA BULUŞACAK

Başkan Sandal, etkinlikte yaptığı konuşmada, "Biz Dünya Çocuk Ve Gençlik Kenti Bayraklı projemizi kültürel ve tarihsel mirasımıza sahip çıkmak, Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkmak, 19 Mayıs ve 23 Nisan'ı referans alarak Bayraklı'yı marka bir kent yapmak için tasarladık ve bu süreç içinde temellerini atacağız. Bundan sonra da dünyanın dört bir yanından gelecek çocuklar, Bayraklı'da buluşacak. Hayallerini, umutlarını, projelerini, geleceğe dair beklentilerini söyleyecekler. Bayraklı'da dünya çocukları ve gençleriyle birlikte bilim, kültür, sanat, spor festivalleri düzenleyeceğiz. Bu nedenle bugün böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan büyük onur duyuyoruz. Emeği geçen herkesi kutluyorum" dedi.

PANDEMİ SÜRECİNDE BAYRAKLI'DA EZBER BOZULDU

Türkiye Cimnastik Federasyonu Teknik Komite Başkanı Bahadır Uygur, "Pandemi sürecinde bu kadar hareketsiz hayata alışmışken bu ezberi bozan ve bize katkı sağlayan Başkan Sandal ve ekibine teşekkür ederim. Pandemi sürecinde birçok yarışma ertelendi veya iptal edildi. Ama sporcuların aktif kalabilmesi için kendi bölgelerinde yarışma izni verilmesiyle yarışmaların ilki İzmir'de yapıldı. Tüm emeği geçenlere spora desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 

Kaynak: Volkan Deniz

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x