Başkan Soyer’den flaş Kemeraltı kararı! Buca, Bornova,...

Başkan Soyer'den flaş Kemeraltı kararı! Buca, Bornova, Karşıyaka, Balçova'dan günde iki kez otobüs kaldırılacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Tarihi Kemeraltı Çarşısı Esnaf Derneği Başkanı Ümit Kaya ve heyetiyle birlikte ortaklaşa bir karar verdi. Bundan sonra İzmir'in merkez ilçeleri Buca, Bornova, Karşıyaka ve Balçova'dan, Kemeraltı'na günde iki kez olmak üzere otobüs kaldırılacak. Ayrıca çarşı için yaz saati uygulamasına geçilecek.

25 Mayıs 2019 - 15:46

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Tarihi Kemeraltı Çarşısı Esnaf Derneği Başkanı Ümit Kaya ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı.


Kemeraltı'na 19:30'a kadar araç giremeyecek


Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer’in esnaflarla bir araya geldiği toplantıda önemli kararlar alındığı öğrenildi. Öncelikle kış aylarında saat 10:30 ile 17:30 arasında trafiğe kapalı olan çarşının yaz uygulamasına geçiş yaptığı aktarıldı. Görüşmede esnaflar trafiğe kapalı olma saatinin 19:30’a uzamasını talep ederken Başkan Soyer de teklife onay verdi.Merkez ilçelerden günde iki kez otobüs kaldırılacak


Öte yandan buluşmada Kemeraltı için tüm İzmirlileri ilgilendiren bir karar daha alındığı ifade edildi. Buca, Bornova, Karşıyaka, Balçova gibi metropolde yer alan ilçelerden günde 2 kez Kemeraltı’na otobüs kaldırılacağı aktarıldı. Başkan Kaya, Soyer’in bu uygulamaya da onay verdiğini söylerken kararın Kemeraltı esnafında büyük sevinç yarattığını ifade etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Davutoğlu'ndan sonra AK Parti'de istifalar: Eski milletvekilleri ve il başkanları da partiden ayrıldı
Ahmet Davutoğlu'ndan sonra AK Parti'de istifalar: Eski...
Dedikodu; Tazminatsız kovulma sebebi sayıldı
Dedikodu; Tazminatsız kovulma sebebi sayıldı