Bayraklı Belediyesi Meclisinde kentsel dönüşüm kararı

Bayraklı Belediyesi Meclisinde kentsel dönüşüm kararı

Bayraklı Belediyesi, ilçe sınırları içindeki eski yapıların yıkılıp, yenilerinin yapılması için kentsel dönüşümde tarihi bir karar aldı.

02 Aralık 2020 - 16:11

Bayraklı Belediyesi, ilçe sınırları içindeki eski yapıların yıkılıp, yenilerinin yapılması için kentsel dönüşümde tarihi bir karar aldı. Depremden en çok etkilenen başta Adalet, Manavkuyu ve Mansuroğlu mahallelerinde artan talep üzerine harekete geçen Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, "Deprem yönetmeliği öncesi yapılan bütün yapı stoğunun tekrar yenilenmesi gerekiyor. Amacımız; eski yönetmeliklerle yapılan binaların yıkılıp, vatandaşlarımızın hak kaybı yaşamadan sağlıklı konutlara kavuşmasıdır" dedi. Mecliste görüşülen önerge, oy birliğiyle imar komisyonuna havale edildi.

Bayraklı Belediyesi Meclisi aralık ayı birinci oturumu, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal başkanlığında toplandı. Başkan Sandal, meclise bir önerge sundu. Eski yapıların yıkılıp, mağduriyet yaşamadan yenilerinin yapılması için verilen önerge, imar komisyonuna havale edildi.

 

"Vatandaşımızın evlerini yıkıp, mağduriyet yaşamadan yeni konutlara kavuşmalarıdır"

Bunlar da ilginizi çekebilirBilim Kurulu, Bakanı Koca başkanlığında toplanıyor! Gündemde bu kez tek konu var

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SPUTNİK V AŞISI TÜRKİYE'DE ÜRETİLECEK
SPUTNİK V AŞISI TÜRKİYE'DE ÜRETİLECEK
Uğur Mumcu İzmir'de anıldı
Uğur Mumcu İzmir'de anıldı