Belediye Meclisi’ne Azerbaycan damga vurdu.

Belediye Meclisi’ne Azerbaycan damga vurdu.

06 Ekim 2020 - 18:35

Belediye Meclisi’ne Azerbaycan damga vurdu

Nazilli Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısında Ermenistan’la savaşan Azerbaycan’a destek olmak amacıyla saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. Ayrıca toplantının yapıldığı kültür merkezinin önüne ve salona Azerbaycan bayrağı asıldı.Nazilli Belediye Meclisi Ekim ayı olağan toplantısı Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Nikah Salonu’nda Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan başkanlığında yapıldı. Toplantıda gündem maddelerinin görüşülmesinden önce söz alan Başkan Özcan Ermenistan’a karşı meşru müdafaa hakkını kullanan Azerbaycan’a destek açıklamasında bulundu.


Toplantının yapıldığı kültür merkezine ve salona Azerbaycan bayraklarının asılması dikkatlerden kaçmadı. Başkan Özcan konuşmasında Türkçü düşünür İsmail Gaspıralı’nın, “Dilde, fikirde, işte birlik” sözünü hatırlatarak, “Bu sözleri 130 yıldır ifa etmenin kıvancını yaşıyoruz. Türk yurtlarının özgürleşmesi için kanını döken başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlar için sizleri saygı duruşunda bulunmaya ve İstiklal Marşı’nı okumaya davet ediyorum” dedi.


TEDAŞ’A ARAZİ SATIŞI YAPILACAK

Toplantıda gündem maddelerinin görüşülmesi öncesi belediye kadrosunda yapılan atama değişiklikleri açıklandı. Buna göre Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne Hülya Alabay, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne Koray Öden, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Özel Kalem Müdürlüğü’ne ise Şükrü Irgat’ın atandığı açıklandı. 16 maddenin görüşülerek karara bağlandığı toplantıda Zafer Mahallesi, Yeni Mahalle, Turan Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi ve Hasköy Mahallelerindeki trafo yerlerinin toplam 633 bin 782 lira bedelle TEDAŞ Genel Müdürlüğü’ne satışının yapılmasına oy birliğiyle karar verildi. Toplantıda Bozyurt Mahallesi’nde bulunan Mastaura Antik Kenti’nin temizlik çalışmalarında ulaşım ve personel desteği verilmesi ve amatör spor kulüplerine ayni ve nakdi yardım yapılması kararlaştırıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatte korona virüsten 72 kişi hayatını kaybetti
Son 24 saatte korona virüsten 72 kişi hayatını kaybetti
36 yıl önce bugün Türkiye’de son kez bir kişi idam edildi
36 yıl önce bugün Türkiye’de son kez bir kişi idam edildi