BODRUM SAĞLIKÇILARI CORONAYA KARŞI RİTİM TUTTU!

BODRUM SAĞLIKÇILARI CORONAYA KARŞI RİTİM TUTTU!

Coronavirüs Salgınının yeniden gündeme oturduğu bu günlerde; dünyaca ünlü perküsyon sanatçısı ve ritim ustası Okay Temiz, Bodrum'daki sağlık çalışanları ile birlikte "Hayatın Ritmini Koru" isimli etkinlikte buluştu.

06 Ağustos 2020 - 00:14 - Güncelleme: 06 Ağustos 2020 - 00:24

 BODRUM SAĞLIKÇILARI CORONAYA KARŞI RİTİM TUTTU!

                Ritm Ustası Okay Temiz ve Bodrum'daki sağlık çalışanları;,"Hayatın Ritmini Koru"  etkinliğinde birlikte ritm tuttu.
                Coronavirüs Salgınının yeniden gündeme oturduğu bu günlerde;  dünyaca ünlü perküsyon sanatçısı ve ritim ustası Okay Temiz, Bodrum'daki sağlık çalışanları ile birlikte "Hayatın Ritmini Koru" isimli etkinlikte buluştu.

                Bodrum Belediyesinden verilen bilgiye göre; Bodrum Belediyesinin destek verdiği önceki akşam Trafo Kafe'de gerçekleşen etkinliğe ilçede görev yapan sağlık çalışanları ve aileleri katıldı.  
"Ritmin Günü" konserlerinde daha önce de "Küresel Isınma", "Doğaya Saygı",  "Kadına Şiddet" ve "Çocuğa Saygı" gibi toplumsal konulara dikkati çeken usta sanatçı Okay Temiz, ritim çalışmaları ile insanlara moral vererek farkındalık yaratmaya çalıştığını söyledi. İnsanların içindeki enerjiyi dışarıya çıkartmak için ritim çalışmalarının çok güzel bir yöntem olduğunu dile getiren Temiz, "İstanbul'daki atölyemize asık suratla gelen insanlar 2 saat sonra gülerek çıkıyorlar. Çalmaya başlayınca bazı şeyleri geçici olarak unutuyorsunuz ve bunu sağlık çalışanları ile paylaşmak istedik. Bu akşam doktorlarımız, sağlık çalışanlarımız ve aileleri burada. O büyük sorumluluk sadece hastanede çalışanların değil ailelerinin de üzerinde." dedi.

                Desteklerinden dolayı Bodrum Belediyesi'ne teşekkür eden Okay Temiz, Bodrum'da başlayan bu ritim çalışmalarının İzmir, Eskişehir, Ankara ve İstanbul'da devam edeceğini söyledi.
               
Gönüllü olarak, sağlık çalışanlarına bir nebzede olsa destek olmak için başlatılan "Hayatın Ritmini Koru" isimli çalışmaya katılan sağlıkçılar yaklaşık 2 saat boyunca darbukalarla usta sanatçı ile ritim tuttular.   Ata SEVGİ AjansCANKA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Bilim Kurulu toplantısı sonrası Bakan Koca: Son kritik ayları yaşıyor olabiliriz
Bilim Kurulu toplantısı sonrası Bakan Koca: Son kritik ayları...
MUĞLA DEVA MUĞLALI BİR BAŞKANLA KURULDU
MUĞLA DEVA MUĞLALI BİR BAŞKANLA KURULDU