Bodrum tekrar listeye eklendi

Bodrum tekrar listeye eklendi

Korona virüs salgını nedeniyle kesintiye uğrayan "56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu", 11 Nisan'da Kapadokya'da başlayıp, 18 Nisan'da Kuşadası'nda sona erecek. Bu yıl 7. Etap Marmaris-Turgutreis, 8. ve son etap ise Bodrum- Kuşadası olarak gerçekleşecek. 6 yıldır tur rotasının dışında kalan Bodrum, böylece turnuvanın rotasına tekrar eklenmiş olacak...

19 Şubat 2021 - 10:43

Geçtiğimiz yıl Covid-19 pandemisi nedeniyle yapılmayan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu bu yıl 11-18 Nisan tarihleri arasında yapılacak. Kapadokya'dan pedal çevirmeye başlayacak olan bisikletçiler, 8 etaplık mücadele sonunda Kuşadası'na ulaşacak.

Toplam bin 347 kilometre kat edilecek turun en uzun etabını 218 kilometre ile Beyşehir Alanya arasındaki parkur oluşturacak. En kısa parkur ise 137 kilometre ile Fethiye Marmaris olacak. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nda profesyonellerin pedal çevirmeye başladığı 2008 yılından bu yana ilk kez İstanbul rotada yer almayacak. Dünya Bisiklet Birliği’nin ilk kez uyguladığı Pro Seriler kategorisinde düzenlenecek tur çerçevesinde bisikletçiler İç Anadolu, Akdeniz ve Ege bölgelerini geçerek Aydın'ın Kuşadası ilçesinde bitiş çizgisine ulaşacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x