Boğaziçi protestolarına destek veren Kaftancıoğlu’ndan...

Boğaziçi protestolarına destek veren Kaftancıoğlu'ndan Soylu'ya yanıt!

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Boğaziçi'ne rektör atanan Prof. Melih Bulu'ya yönelik protestolara katıldığı için kendisini suçlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya, "CHP'si ve CHP'li il başkanları illerindeki tüm kesimlerin sorunlarıyla ilgilenir" yanıtını verdi...

08 Ocak 2021 - 14:39

İçişleri Bakanı Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör atanan Melih Bulu'yu protesto gösterilerine katılan CHP'li Kaftancıoğlu'na tepki gösterdi.

Protestocuları 'terörle iltisaklı militanlar' olarak nitelendiren Soylu, Kaftancıoğlu'na yönelik şu ifadeleri kullanmıştı:

"Bir siyasi parti il başkanının, üniversitedeki bir rektör atamasında oranın önüne terörle iltisaklı militanlarıyla beraber gelenlerin içerisinde ne işi var? Bu ülke, çok badire geçirdi, çok zorluklardan geçti, bu tip militan ruhlu insanları da ülkenin huzurunu bozmak isteyen siyasileri de çok gördü. Ama bu tezgaha bu ülke bir kez daha düşmez. Vandallar gibi üniversitenin kapısını kırdılar, orası bilim yuvası."

​Soylu'nun suçlamalarına Twitter hesabından yanıt veren CHP'li Kaftancıoğlu, 

"CHP’si ve CHP’li il başkanları illerindeki tüm kesimlerin sorunlarıyla ilgilenir, takipçisi olur ve haklı mücadelenin yanında yer alırlar. Kibir göstermez davetlere de icabet ederler. Kıskanmayın ne olur, çalışın sizin de bizler gibi il başkanlarınız olur" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de Kış Yüzünü Gösterdi!
İzmir'de Kış Yüzünü Gösterdi!
Fatih Altaylı'dan TRT'ye tepki : Bir spor spikerinin bu kadar büyük bir cehalete sahip olması kabul edilemez!
Fatih Altaylı'dan TRT'ye tepki : Bir spor spikerinin bu kadar...