Bozdoğan kabusu yaşıyor.

Bozdoğan kabusu yaşıyor.

27 Ağustos 2020 - 19:51

Bozdoğan kabusu yaşıyor

Aydın'ın Bozdoğan ilçesinde kovid-19 hastalarının temaslı kişileri tam bildirmemesi yüzünden hastalık hızla yayılıyor. Pozitifli sayısı 60 oldu. İzolasyona alınan kişi sayısı ise 527'ye yükseldi.Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde kovid-19 hastalarıyla temaslı olduğu için evlerinde izolasyona alınan kişi sayısı artmaya devam ediyor. Altıntaş ve Tütüncüler mahallelerine getirilen 14 günlük giriş-çıkış kısıtlaması ise sürüyor. Bozdoğan Kaymakamlığı hastaların filyasyon ekiplerine gerekli bilgileri vermemesi dolayısıyla temaslı olan vatandaşların bilgisine ihtiyaç duyulduğunu açıkladı. Kaymakamlık açıklamasında “Alınan tedbirlere ve kurallara uyulmasında gösterilen ihmaller sonucu olarak, ilçemizde Covid 19 salgını hızla yayılmaktadır” denildi.


Kaymakamlık, karantina tedbirlerine uymayan şahısların kimler olduklarını bilen ve kendileriyle yakın temasları olan kişilerin, 155, 156 ve Kaymakamlığa ait 414 1205 no'lu hatta bildirmelerini istedi. Açıklamada, "Ayrıca yine bu şahıslarla temaslı olup ateş, öksürük, ağrı gibi semptomları gelişen vatandaşlarımızın acil olarak sağlık kuruluşuna başvurmaları ve herhangi bir bilgi saklamamaları kendi sağlıkları ve ilçemizdeki tüm vatandaşlarımızın sağlığı için büyük önem arz etmektedir." denildi.

Öte yandan, evlerinde izolasyon altında bulunan vatandaşların talepleri Vefa Grubu ekipleri tarafından yerine getiriliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İkinci el araçlarda fiyatlar yükselmeye devam ediyor!
İkinci el araçlarda fiyatlar yükselmeye devam ediyor!
İzmir'de FETÖ'nün hücre evlerine baskın: 23 gözaltı
İzmir'de FETÖ'nün hücre evlerine baskın: 23 gözaltı