Buca Belediyesi’nden Engelli Mültecilere Destek

Buca Belediyesi'nden Engelli Mültecilere Destek

Buca Belediyesi, Avustralya Büyükelçiliği Doğrudan Yardım Programı ile kent genelindeki engelli mültecilere pandemi kapsamında destek projesi başlattı.

08 Ocak 2021 - 11:19 - Güncelleme: 08 Ocak 2021 - 12:12

Buca Belediyesi, Avustralya Büyükelçiliği Doğrudan Yardım Programı projesi kapsamında temmuz ayına kadar Buca’da belirlenen 50 engelli mülteci Türkçe dil öğreniminden sosyal etkinliklere kadar birçok konuda psikolojik ve sosyal destekten faydalanabilecek.


Herkese eşit hizmet ilkesiyle çalışmalarını gerçekleştiren Buca Belediyesi, kent genelindeki engelli mülteciler için proje başlattı. Buca Belediyesi, Avustralya Büyükelçiliği Doğrudan Yardım Programı tarafından finanse edilen Buca Engelli Mültecilerinde Pandemi Etkilerini Azaltma Projesi’yle, ilçede yaşayan engelli mültecilerde koronavirüs (Covid-19) süreci etkilerini azaltmaya ve sosyal uyum kapasitelerini güçlendirmeye yönelik çalışma gerçekleştirilecek. Proje temmuz ayına kadar sürecek.

Eğitim almaya uygun 50 engelli mülteci sağlanacak gerekli teknolojik destek ile online olarak gerçekleştirilecek Türkçe eğitimlerine katılabilecek. Bu eğitimlere ek olarak engelli bireylere ve ebeveynlerine online psiko-sosyo destek programı uygulanacak.

Buca Belediyesi Mülteci Masası tarafından yürütülen çalışma kapsamında, mültecilerin pandemi sürecindeki ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla hijyen paketleri de dağıtılacak. Pandeminin etkisini azaltmak  için film gösterimi ile engelli ritim grubu gösterisi gibi sosyal etkinlikler gerçekleştirilecek. Çocuk Koruma Kuralları çerçevesinde yürütülecek proje, yoksulluğun azaltılması ve sürdürülebilir kalkınmaya ulaşma hedefine de katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Kaynak: egedesonsöz

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aydın’da düdüklü tencere can aldı! 1 ölü, 1 yaralı
Aydın’da düdüklü tencere can aldı! 1 ölü, 1 yaralı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kafe ve restoranlar için flaş açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kafe ve restoranlar için flaş...