Buca Belediyesi şiddete karşı kadınların kapısını çaldı

Buca Belediyesi şiddete karşı kadınların kapısını çaldı

Buca Belediyesi, kadına şiddete karşı başlattığı dayanışmayı sokaklara taşıdı.

02 Ekim 2020 - 13:52

Buca Belediyesi, kadına şiddete karşı başlattığı dayanışmayı sokaklara taşıdı. Özgecan Aslan Kadın Danışma Merkezi ekipleri tarafından ilçe genelinde farkındalık çalışması başlatıldı. Buca'nın geri kalmış mahallelerinden başlayan çalışma kapsamında, kadınlara şiddete karşı farkındalık kitabı dağıtıldı.

Buca Belediyesi, kadına şiddete karşı farkındalık için sahaya indi. Buca Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Buca'nın tamamında yürütülecek proje, ilk olarak Fırat, Göksu ve Yeşilbağlar mahallelerinden başlatıldı. Kadına karşı şiddete farkındalık oluşturmak isteyen ekipler, mahalleleri gezerek teker teker Bucalı kadınların kapıları çaldı.

Kapı kapı şiddete karşı dayanışma

Çalışma kapsamında toplamda bin adet çantanın dağıtımı gerçekleştirildi. Çantaların içerisinde Özgecan Aslan Kadın Danışma Merkezi tarafından hazırlanan şiddete karşı farkındalık kitapçığı, maske ve dezenfektan yer aldı. Kapıların yanı sıra evlerin bahçelerinde Bucalı kadınlarla görüşen danışmanlar, kadınların gördükleri fiziksel, psikolojik ve sözlü şiddete karşı bilinçli olmaları konularında görüşmeler gerçekleştirdi. Buca Belediyesinin, yaşamın her alanında yüklerini paylaşabilmek için kadınların en yakın dostu olduğu ifade edilerek merkezlerin verdiği hizmetler anlatıldı. - İZMİR

: İhlas Haber Ajansı

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MUĞLA İYİ PARTİ VE CHP CUMHURİYET BAYRAMINI BİRLİKTE KUTLAYACAK
MUĞLA İYİ PARTİ VE CHP CUMHURİYET BAYRAMINI BİRLİKTE...
Şampiyonlar Ligi'nde ilk hafta maçları tamamlandı
Şampiyonlar Ligi'nde ilk hafta maçları tamamlandı