Buharkent Kent Müzesi’ne bağışlar devam ediyor

Buharkent Kent Müzesi’ne bağışlar devam ediyor

16 Mart 2021 - 20:47

Buharkent Kent Müzesi’ne bağışlar devam ediyor

Buharkentli vatandaşlar, önümüzdeki günlerde hizmete açılacak olan Kent Müzesi’nde sergilenmek üzere çeşitli eşyalarını bağışlıyor. Vatandaşlara teşekkür eden Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, “Kültür varlıklarımızı müzede yaşatalım.” dedi.

Aydın’ın Buharkent ilçesinde Kent Müzesi’nin restorasyon çalışmaları tamamlandı. Atatürk Caddesi’ndeki Kent Müzesi ile ilgili Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, vatandaşlara çağrıda bulundu. Kent Müzesi’ne geçmiş yıllarda kullanılan çeşitli materyalleri bağışlamaları için vatandaşlara çağrıda bulunan Başkan Erol’un bu talebine vatandaşlar duyarsız kalmıyor. Başkan Erol’un çağrısı üzerine vatandaşlar, geçmiş yıllarda kullanılan materyalleri müzeye bağışladı. Son olarak Başkan Erol’un çağrısı üzerine Ergün Öztekin ve Hüseyin Yaman müzeye bağışta bulundu.


“KÜLTÜR VARLIKLARIMIZI MÜZEDE YAŞATALIM”

Kent Müzesi için çeşitli materyaller bağışlayan tüm vatandaşlara teşekkür eden Başkan Erol, “ Buharkent Belediyesi olarak ilçemize önemli bir müze kazandırmanın gururu ve mutluluğu içerisindeyiz. Müzede restorasyon çalışmaları tamamlandı. Müzenin tefrişat çalışmalarını İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yapacak. Müzemiz ile ilgili de yaptığımız çağrılara da vatandaşlarımızın duyarsız kalmaması bizleri mutlu etti. Kent Müzemiz ilçemiz için önemli bir değer olacak. Bu anlamda hemşehrilerimizin elinde bulunan, Kent Müzemizde sergilenmesini istedikleri eski eşyalar, malzemeler, belgeler, resimler gibi kültür mirası haline gelmiş tüm objelerin, düzenlenecek tutanakla, imza karşılığı ve bağış yapanın ismiyle sergilenmek üzere, belediyemize bağışlanmasını talep ediyoruz. Bütün hemşehrilerimi bu kampanyaya katılmaya ve destek vermeye davet ediyorum.” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x