Burhan Kuzu, ’Fasulye pahalıysa yemeyin’ diyen Seray Sever’e...

Burhan Kuzu, 'Fasulye pahalıysa yemeyin' diyen Seray Sever'e sahip çıktı

Sunucusu olduğu TV programında, 'Fasulye pahalıysa yemeyin, daha ucuz bir şey yiyin' sözleriyle tepki çeken Seray Sever'e Burhan Kuzu sahip çıktı. Kuzu, 'Değerli sanatçı Seray Sever'e linç kampanyası başlatıldı. Bir sanatçının ifade özgürlüğü yok mu? dedi

29 Temmuz 2019 - 21:44

TV8 ekranlarında yayınlanan Gel Yazın Konuşalım programında oyuncu ve sunucu Seray Sever insanları aza şükretmeyi bilmemekle suçlamış ve 'Fasulye pahalıysa yemeyin kardeşim, daha ucuz bir şey yiyin!' demişti. Tepki çeken bu açıklamanın ardından Seray Sever'e Burhan Kuzu sahip çıktı. Kuzu Twitter'dan yaptığı paylaşımda,'Değerli sanatçı Seray Sever'e linç kampanyası başlatıldı. Bir sanatçının ifade özgürlüğü yok mu? ifadelerini kullandı. Hakan Hatipoğlu 'İnsanların hayatları zor; ekonomik problem çeken var nasıl gülsün bu insan' deyince Sever şunları söyledi: 'Şöyle gülsün bu insan; en azından yukarıda savaş uçakları uçmuyor, bombalar patlamıyor. Yanında insanlar ölmüyor. Vatanındasın birazcık da şükretmeyi bilmesi lazım... En azından sağlıklısın. Çalışırsın kazanırsın; millet işi de beğenmiyor. O ucuz bu pahalı; üretirsin kardeşim!

Fasulye pahalı! Pahalıysa pahalı ne yapacaksın fasulye yemeyeceksin o zaman ucuz sebze yiyeceksin...' Sever'in bu sözleri üzerine şaşkınlığını gizleyemeyen Hatipoğlu bile ne diyeceğini bilemedi.

Sözleriyle tepki toplayan Sever'e Burhan Kuzu sahip çıktı. Kuzu, Twitter'dan yaptığı açıklamada 'Değerli sanatçı Seray Sever'e linç kampanyası başlatıldı. Bir sanatçının ifade özgürlüğü yok mu? Hoşunuza giden şeyler söyleyince kahraman olacak, hoşunuza gitmeyen şeyler söylediğinde ise hakaret edeceksiniz. Böyle demokratlık ve bağnazlık olur mu? Çok yazık;tam bir yobazlık!!!' dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
12 gündür kayıp olan Buse Arslan bulundu
12 gündür kayıp olan Buse Arslan bulundu
İzmir'de doktora jiletli saldırıyı yapan zanlı: 'Dövmeye gittim'
İzmir'de doktora jiletli saldırıyı yapan zanlı: 'Dövmeye...