Chp Aydın Milletvekili Bülbül’ den 23 nisan Kutlaması

Chp Aydın Milletvekili Bülbül' den 23 nisan Kutlaması

22 Nisan 2019 - 20:37

23 Nisan, kurtuluştan kuruluşa uzanan zorlu yolun, milletimizin bağımsızlık mücadelesinin, vatan sevgisinin ve bunlarla birlikte halkın egemenliğinin taçlandırıldığı günün adıdır. Millet egemenliğinin tecelli ettiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı 23 Nisan 1920’de güneş sadece Anadolu topraklarına doğmamış, bütün mazlum ulusların da ufkunu aydınlatmıştır. 

Ülkemizin kurucusu, ebedi başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün o dönemde “Toplumda en yüksek hürriyetin, en yüksek eşitlik ve adaletin devamlı şekilde sağlanması ve korunması ancak ve ancak tam ve kat’î mânasiyle millî egemenliğin kurulmuş bulunmasına bağlıdır. Bundan ötürü hürriyetin de, eşitliğin de, adaletin de dayanak noktası millî egemenliktir” derken adeta bugün yaşanılan sıkıntıları dile getirmektedir. Unutulmamalıdır ki, bizler bu toprakları barışın, umudun ve kardeşliğin temsilcisi çocuklarımızdan emanet aldık. Bu nedenle yarınların kurucuları çocuklarımız için demokrasiyi yaşatmalı, milli egemenliği esas kılmalıyız. 

Bundan tam 99 yıl önce Yüce Meclisi açan ruh ve inançla, başta çocuklarımızın olmak üzere tüm ulusumuzun Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ali Ağaoğlu, milyonluk lüks araçlarını satışa çıkardı..
Ali Ağaoğlu, milyonluk lüks araçlarını satışa çıkardı..
Ronaldo'nun sevgilisi iç çamaşırlı pozlarıyla nefes kesti.
Ronaldo'nun sevgilisi iç çamaşırlı pozlarıyla nefes kesti.