CHP’li Bülbül: "RTÜK Başkanı Değil Adeta Emir Eri".

CHP'li Bülbül: "RTÜK Başkanı Değil Adeta Emir Eri".

18 Mayıs 2020 - 15:15

CHP'li Bülbül: "RTÜK Başkanı Değil Adeta Emir Eri"

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, "Basın özgürlüğünü savunması gereken bir kurum başkanının basın mensuplarını tehdit etmesi hadsizliktir.” dedi. CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, "Basın özgürlüğünü savunması gereken bir kurum başkanının basın mensuplarını tehdit etmesi hadsizliktir.” dedi. 


CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in haber sunucularını hedef alarak sarf ettiği sözlerine tepki gösterdi. RTÜK’ün misyonunu hatırlatan Bülbül şunları söyledi:


“RTÜK’ün görsel-işitsel medya hizmetleri alanında ifade ve haber alma özgürlüğü temelinde paydaşların hak, menfaat ve değerlerini gözeterek politika geliştirmek, düzenleme ve denetleme yapmak gibi bir misyonu var. Ancak RTÜK’ün başındaki zat bırakın bu misyonu benimsemeyi emir eri olmaktan öteye geçememiş. Basın özgürlüğünü savunması gereken bir kurum başkanının basın mensuplarını tehdit etmesi hadsizliktir.”


"İŞ AHLAKI VARSA İSTİFASINI VERİR"


“Yandaş medya kanallarında her gün muhalefete yönelik iştahlı iştahlı hakaret edenlere, profesör diye çıkartılan kişilerin sapkın düşüncelerine, kadınların cinsiyetleri, bedenleri üzerinden aşağılanmalara gözleri kör kulakları sağır. Ama iş gerçek habercilik yapan Fox Tv, Tele 1, Halk Tv gibi kanallara gelince bırakın yorum yapılmasını gazetecilik yapmalarına bile izin verilmiyor. RTÜK başkanı el pençe divan durup emir beklemektense, basın mensuplarına iş öğretmektense oturduğu koltuğun ne işe yaradığını öğrense vatana millete daha hayırlı bir iş yapmış olur. Eğer bunu yapamayacaksa ve birazda iş ahlakı varsa istifasını verir.” 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Siirt’te PKK operasyonu nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi
Siirt’te PKK operasyonu nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan...
Bacaklarından vurulan 2 kişi hastaneye kaldırıldı
Bacaklarından vurulan 2 kişi hastaneye kaldırıldı