CHP’nin İzmir Adayları Ankara Arena’da Kanal Ege’ye Konuştu!...

CHP'nin İzmir Adayları Ankara Arena'da Kanal Ege'ye Konuştu! Ortak Mesaj: "İzmir'e ve Tüm Türkiye'ye Baharı Getireceğiz"

11 Şubat 2019 - 17:37

Kanal Ege Haber Merkezi: Mert Baş / Haydar Koçak CHP'de dün Ankara Arena'da düzenlenen "Aday Tanıtım Toplantısı"nda adaylar basına ve kamuoyuna tanıtıldı. İzmir adaylarının nabızını ise sadece Kanal Ege tuttu. Kanal Ege Ankara Temsilcisi Haydar Koçak, CHP'nin İzmir'deki belediye başkan adaylarıyla ve Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile röportajlar gerçekleştirerek salonun havasını, heyecanını ve adayların düşüncelerini Kanal Ege izleyicileri ve kanalege.com.tr okuyucuları için aktardı.


CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Muazzam işler yapacağız, büyük bir coşkuyla geliyoruz inşallah " dedi. Soyer konuşmasının devamında şunları söyledi: Büyük bir heyecanla büyük bir coşkuyla geliyoruz inşallah. Muazzam işler yapacağız büyük bir heyecanla o günü bekliyoruz. Bütün kalbimin sıcaklığıyla İzmirlileri kucaklıyorum onlara layık olmak için elimden ne geliyorsa yapacağım." 


CHP'nin Konak Belediye Başkan Adayı Abdül Batur ise şunları söyledi: "Gerçekten bugün çok heyecanlıyız yeni bir süreç başlıyor.  Özellikle "Martın sonu bahar" olacak. Bu karanlık iktidarın gideceği nokta yerel seçimlerdeki başarımızdır bütün arkadaşlarımızla omuz omuza arkadaşlarımızla çalışacağız." dedi. Batur, örgütün kendisine olan ilgisi için ise "Geçmişten bugüne örgütle yanyana olan bir belediye başkanı olarak onun karşılığını aldık diye düşünüyorum Konak örgütünün değerli başkanı Çağrı Guruşçu'ya, Kadın Kollarına, Gençlik kolllarına teşekkür ediyorum." dedi


Menderes Belediye Başkan Adayı Mustafa Kayalar ise şunları söyledi: "Aday toplantımız çok güzel geçiyor. Ben de çok heyecanlıyım bütün başkan adaylarımızla tüm Türkiye'ye CHP bayrağını dikeceğiz herkese hayırlı olsun diyorum" 


CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ise şöyle konuştu: Demokrasinin, özgürlüğün hoşgörünün, cumhuriyetin başkenti İzmir'den herkese selam olsun. Tüm Türkiye için söylüyorum İzmir'in bize yüklediği misyonu biliyoruz. 31 Mart'ta İzmir'den tüm Türkiye'ye umut olacağız güç vereceğiz


CHP Urla Adayı Burak Oğuz:
"Coşku yurdun her yerinde var. Genel başkanımızın dediği gibi Büyükşehir Belediye Başkan Adayımı Soyer'in dediği gibi her yerde birlik ve beraberlik havasında içinde bayram havası içinde Urla'da bayrağımızı en yükseklerde dalgalandıracağız"


Narlıdere Adayı Ali Engin:
"Bütün Narlıderelilere, İzmirlilere sevgiler saygılar. 81 ilimizin adayları burda, genel başkanımız coşkulu bir konuşma yaptı. Bundan sonra sahaya çıkma alana çıkma talimatı verdi. Bundan sonra 45-50 gün bütün İzmirlilerle, Narlıderelilerle buluşacağız. Hepsine sevgilerimi ve saygılarımı iletiyorum.Beydağ Belediye Başkan Adayı Feridun Yılmazlar:
"30+1 belediyeyi alacağız. Martın sonu bahar"


Bornova Belediye Başkan Adayı Mustafa İğdu ise:
"İzmirde büyük bir değişim var bu değişime cevap verecek başkan adaylarıyla birlikte Bornova'yı ve İzmir'i büyüteceğiz" dedi.Adaylığı aday tanıtım toplantısının gerçekleştirildiği gün belli olan CHP Seferihisar Belediye Başkan Adayı İsmail Yetişkin:
"İzmirlilere selam olsun. Bu salonun coşkusu tüm İzmir'e yansısın. Rüzgar gibi gelelim, fırtına gibi gelelim. Sandıklarda patlayalım hayırlı olsun İzmirimize," dediBergama Belediye Başkan Adayı, İdris Yavuz Yılmaz:
"Bergama'ya en iyi şekilde hizmet etmek istiyorum. Bergama çok büyük potansiyeli olan bir ilçemiz Bergama'yı hep birlikte geleceğe taşıyacağız."


Selçuk Belediye Başkan Adayı Filiz Cerioğlu Sengel ise şunları söyledi:
"İnanılmaz büyük bir coşku var. Çok güzel günlerin geleceği belli. Başta Selçuk ve İzmir'de baharı yaşayacağımıza eminim. 1 Nisan'da baharı bu ülkeye getireceğiz."CHP Ödemiş Belediye Başkan Adayı Mehmet Eriş:
"Genel başkanımız, genel yönetim görüşünü ve ilkelerini açıkladı. Biz de dersimizi aldık. Projelerimizi ona uyarlamaya çalışacağız. 1 Nisan'da baharın Ödemiş'e gelmesi için elimizden geleni yapacağız."


 

CHP Balçova Belediye Başkan Adayı Mehmet Ali Çalkaya: "Martın sonu bahar. Hep beraber martın sonunu bekleyeceğiz. Bu ülkenin her yerine bahar gelene kadar mücadele devam edecek. Ama önce İzmir ve Balçova'da başlayacak. İzmir Türkiye ve  ülkenin her yerine baharı getireceğiz" 

 


 

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko ise: İzmir'de gerçekten aday adayları arasında çok zorlandı genel başkanımız. Günlerce aylarca listelerle ilgili çok ciddi çalışmalar yaptı. İlçelerde 30 arkadaşımız aday olarak belirlendi. Tabi onların önderliğini yapacak Tunç Soyer arkadaşımızı yıllardır tanıyorum, dürüst bir arkadaşımız eşitlikten, özgürlükten, adaletten, kardeşlikten yana olan bu güzel adaylarla İzmir'de güzel şeylerin altına imza atacağız. Yerel seçimlere girerken dikkat etmemiz gereken bir şey var: bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz, birleşirsek var oluruz. Her zamankinden daha fazla birliğe beraberliğe ihtiyacımızın olduğu bu süreçte mevcut siyasal iktidara karşı  toplumsal muhalefetin içinde  demokrasi mücadelesi verenlerle yanyana omuz omuza birlikte mücadele etmekten başka şansımız olmadığını tekrar etmek istiyorum. 31 Mart'ta  yapılacak olan yerel seçimlerde bu ülkede aydın, demokrat, çağdaş, bağımısız, demokratik, laik olmasını isteyenleri sandığa çağırıyorum. Evet 1 Mart sonrası biz de alanlara ineceğiz ve İzmir'e layık olan layık olacak arkadaşlarımızı sandıktan çıkaracağımızı düşünüyorum. Önce İzmirli olmam sebebiyle önce İzmirliler, Ankara'daki İstanbul'daki ve Türkiye'nin her yanındaki CHP adayı arkadaşlarımıza başarılar diliyorum." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gökhan Özoğuz, orman yangınları açıklamasında Vizontele örneği veren Bekir Pakdemirli'ye tepki gösterdi
Gökhan Özoğuz, orman yangınları açıklamasında Vizontele...
Kamil Koç, Alman Flixmobiliy'e satılıyor
Kamil Koç, Alman Flixmobiliy'e satılıyor