CHP PM üyesi hâkim karşısında

CHP PM üyesi hâkim karşısında

CHP Parti Meclisi’nin (PM) OHAL uygulamalarına karşı yayımladığı bildiri nedeniyle hakkında dava açılan PM üyelerinden Gaye Usluer, sanık sıfatıyla hâkim karşısına çıktı.

15 Kasım 2019 - 10:02

CHP PM’nin 6 Kasım 2016 yılındaki toplantısında OHAL’e tepki bildirisine imza atan 60 üyeden 35’i hakkında dava açılırken, 25 milletvekili hakkında ise fezleke düzenlendi. Tek tek açılan davalar kapsamında PM üyesi Gaye Usluer, Ankara 39. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dün hâkim karşısına çıktı. Duruşmayı çok sayıda CHP’li milletvekili de izledi.

Usluer’in avukatı İlhan Cihaner, davaya ilişkin görevsizlik itirazında bulunarak, “Bu bildiri yayımlandığında müvekkilim milletvekiliydi. Dolayısıyla milletvekillerini yargılama konusunda ağır ceza mahkemesi yetkili. Bu bildiri PM kararıdır. Bu organ da partinin karar organıdır. Burada partinin tüzel kişiliğine ilişkin dava vardır. Bildiride Cumhurbaşkanlığı ifadesi geçmemektedir. Burada bir siyasi tutum yargılanmaktadır” dedi. Avukat Ömer Koçak da dosyanın PM üyelerine açılan diğer davalarla birleştirilmesini talep etti.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAROLAR BÖLÜNÜRSE VATANDAŞ HAKKINI ARAYAMAZ!
BAROLAR BÖLÜNÜRSE VATANDAŞ HAKKINI ARAYAMAZ!
Bakan Koca, koronavirüste son durumu paylaştı!
Bakan Koca, koronavirüste son durumu paylaştı!