Cinsellik bir spor sayılır mı? Sevişerek ne kadar kalori...

Cinsellik bir spor sayılır mı? Sevişerek ne kadar kalori yakılır?

Kadın erkek fark etmeksizin herkesin ortak problemi fazla kilolar. Kimi zaman beş kilo versek mis gibi bir vücuda sahip olacağımızı düşünüyor, kimi zaman büyük organizasyonlar gerektiren kilo verme süreçlerine girmenin hayalini kuruyoruz. Bir de muhakkak sizin de kendinize sorduğunuz o soru var: Sevişmek kilo verdirir mi? Buna kesin bir evet ya da hayır cevabı vermek ne yazık ki biraz zor.

14 Ağustos 2020 - 18:18

Güzelim yiyeceklerden, tatlılardan uzaklaşmak; rahat rahat uzanıp film izlemek varken spor aletleri ile saatler geçirmek kilo vermeyi zorlaştıran en önemli unsurlardan biri. Peki sevişerek kalori yakmak, yani zevk ile faydayı birleştirmek mümkün mü? Spor aletleri ile geçireceğimiz vakti partneriniz ile geçirerek bir kazan kazan durumu yaratmak mümkün mü? Böyle bir şey mümkün ise ne kadar ve nasıl sevişmeliyiz?

SEKS KİLO VERDİRİR Mİ?

Sevişmenin fiziksel bir hareketler bütünü olmasından dolayı kalori yakımı sağlayacağına, bunun da kilo vermenize neden olacağına dair yaygın bir görüş var. Peki gerçekten bilimsel bir görüş mü yoksa hayata dair içten bir temenni, naif bir umut mu? Aslına bakarsanız her ikisi de. Seks elbette vücuttaki çoğu kasın çalışmasını sağlayan bir aktivite. Kalori yaktığı da tartışılmaz. Peki bu kalori zayıflamamıza yetecek miktarda mı? Amerikan Egzersiz Kurulu'nun açıklamalarına göre 1 kg yağdan kurtulmak için ortalama 7 bin 400 kalori yakmak gerekiyor. Koşu bandında geçireceğiniz yarım saat ise ortalama 276 kalori yakmanızı sağlıyor. Basit bir hesapla koşu bandı üzerinde geçireceğiniz 13,4 saatlik bir süre bir kilogram yağ yakmanızı sağlayacaktır. Peki sekste durum nasıl?

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sinem Kobal'dan hamilelik pozları
Sinem Kobal'dan hamilelik pozları
TÜGİAD, Ege’de buluştu…
TÜGİAD, Ege’de buluştu…