Coronavirüs salgını belediye ekiplerini cadde ve sokakları...

Coronavirüs salgını belediye ekiplerini cadde ve sokakları ilaçlattı

23 Mart 2020 - 17:11


Coronavirüs salgını belediye ekiplerini cadde ve sokakları ilaçlattı.


Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Nazilli Belediyesi ekipleri ortaklaşa yollarda dezenfektan çalışması yaptı. Çalışmalar yapılırken Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’da çalışmaları yerinde takip etti.Nazilli’de dünyanın başına bela olan Koronavirüsü ile ilgili korumaya yönelik çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Son olarak Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Nazilli Belediyesi işbirliğiyle ilçede ana caddeler ve vatandaşın çok kullandığı Uzun Çarşı gibi sokaklar da dezenfektan çalışması yapıldı. Çalışmalar da Aydın Büyükşehir İtfaiyesi ekipleri ve Nazilli Belediyesi ekipleri hazır bulunurken Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Başkan Yardımcısı Mert Öreroğlu ve daire Müdürleri de çalışmaları yerinde izledi. Vatandaşlardan destek alan Başkan Özcan, dertleri ve sıkıntıları da dinleyerek gerekli çözüm için daire amirlerine talimat verdi.Bizler ve ekiplerimiz 7/24 cadde ve sokaklarda dezenfekte çalışmalarımızı sürdürürken  vatandaşlardan isteğimiz bilhassa 65 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunan kişilerin mümkün olmadıkça evlerinden çıkmamaları evde kal hayatta kal çağrısını bir kez daha ileten başkan özcan biz onları seviyoruz onların tecrübelerinden faydalanmak istiyoruz onlarda bu uyarıları dikkate almalarını rica ediyorum dedi. 


Tüm belediye personelimiz ve sağlık çalışanlarını canla başla çalışmalarından dolayı taktir ediyorum .Diyerek konuşmasını şöyle devam etti.

Hastalık başladığı günden itibaren Büyükşehir ile beraber başlattıkları ilaçlama ve dezenfektan çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, “Büyükşehir ve Nazilli Belediyesi değerli ekiplerine çok teşekkür ediyorum. Nazilli en iyi ilaçlanan bölgelerden birisi diyebiliriz. Bütün sağlık kurulundaki arkadaşlarımız çok ciddi ve işinin hakkını vererek çalışıyorlar. Toplulukların bulunduğu yerleri ilaçladık. Vatandaşlarımızın bireysel dezenfektanlarını sağlayabilmek içinde bir hazırlık yapıyoruz. Vatandaşlarımız dikkatli olsunlar, kişisel hijyenlerine dikkat etsinler. Bizlerde genel hijyenlerini sağlıyoruz. Dikkatli davrandığımız sürece, ilçemizde şu anda Koronavirüslü bir vakamız yok. Buda sevindirici. Kaymakamımız Sedat Sırrı Arısoy önderliğinde Vefa Çağrı Merkezimi de kurduk. 65 yaş üzerindeki vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz. Belediye olarak 8 araç tahsis ettik. Diğer kurum ve kuruluşlarında araçlarıyla 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılıyoruz." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pazarlarda yeni dönem başladı
Pazarlarda yeni dönem başladı
Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 108 oldu
Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 108 oldu