Covid-19 pandemi salgını dolasıyla giderek artan ekonomik buhran...

Covid-19 pandemi salgını dolasıyla giderek artan ekonomik buhran pik noktasına gelmiştir

26 Aralık 2020 - 14:15

Covid-19 pandemi salgını dolasıyla giderek artan ekonomik buhran pik noktasına gelmiştir. Geçim derdine düşen, yarınını göremeyen asgari ücret ile çalışan emekçilerimiz için asgari ücret tespit komisyonu günlerdir verilecek zam üzerinde çalışmalar yapıyor. Ekonomimizi çok iyi gösterip, yalan rakamlarla verilecek zam üzerinde oyunlar oynanıyor. Açlık sınırının 3 bin TL dayandığı bugünlerde asgari ücret ile geçinenlere verilecek zam ile birlikte bu tutarın açlık sınırı üstünde olması şarttır.

Yapılacak zamlarla asgari ücretli çalışanlarımız en azından belli bir refah seviyesine ulaşmalı, ailesiyle, yakınlarıyla sosyalleşebilmeli ve aldığı maaştan en azından yarınını düşünmeyecek kadar yanına para kalmalıdır. Birilerinin vergileri sıfırlanıp lüks hayatlar yaşarken, bu ülkenin temeli oluşturulan işçilerimizin en azından maaşlarından vergi kaldırılmalıdır. CHP olarak bizim tarafımızda bellidir, asgari ücret önerimizde. Asgari ücret en az 3100 net olmalıdır. Vergiden muaf tutulmalıdır. Asgari üccretli artık gülmeli ve huzurlu olmalıdır. Birçok ailenin huzuru bu maaşa bağlıdır. Akp hükümeti  bu konuda daha vicdanlı davranmalı, artık birilerini değil halkını düşünmelidir. 

Bizler bugün asgari ücret önerimizi anlatmak, halkımızı bilgilendirmek için bugün broşür dağıtımında bulunarak asgari ücret teklifimizi anlattık. Sokakta, meydanda, alanda her yerde ve her zaman işçimizin, emekçimizin her daim sesi olmaya devam edeceğiz.

ALİ ÇANKIR 

CHP AYDIN İL BAŞKANI

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir Beyaza Büründü
İzmir Beyaza Büründü
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemizin ve milletimizin geleceği için vizyonu, hedefleri, projesi olan tek parti biziz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemizin ve milletimizin geleceği için...