Cübbeli Ahmet Hoca Emniyet’te

Cübbeli Ahmet Hoca Emniyet’te

İsmailağa tarikatının ekran yüzü ve sözcüsü konumunda olan Cübbeli Ahmet Hoca, selefi derneklerinin yaklaşık iki bininin silahlandığını gündeme getirmişti. Cübbeli, SÖZCÜ ye verdiği röportajda konuyla ilgili kendisine sorulan sorusu üzerine “Savcılıktan davet edilirsem en az 150 sinin adını verebilirim” demişti. İki gün önce emniyet yetkilileri bilgisine başvurulacağını ilettikleri Cübbeli ye gerekli hazırlıkları yapmasını ve gidiş saatinin güvenlik nedeniyle

25 Eylül 2020 - 14:16

İsmailağa tarikatının ekran yüzü ve sözcüsü konumunda olan Cübbeli Ahmet Hoca, selefi derneklerinin yaklaşık iki bininin silahlandığını gündeme getirmişti. Cübbeli, SÖZCÜ ye verdiği röportajda konuyla ilgili kendisine sorulan sorusu üzerine “Savcılıktan davet edilirsem en az 150 sinin adını verebilirim” demişti.

İki gün önce emniyet yetkilileri bilgisine başvurulacağını ilettikleri Cübbeli ye gerekli hazırlıkları yapmasını ve gidiş saatinin güvenlik nedeniyle açıklanmamasını bildirdi.

Cübbeli Ahmet Hoca bu sabah sıkı güvenlik önlemleri altında İstanbul Emniyete Müdürlüğü ne götürüldü. Cübbeli, Terörle Mücadele Şubesi nde selefi örgütlerle ilgili çalışmaları yürüten birimde bildiklerini ve kendisine ulaşan istihbari kaynaklı bilgi ve belgeleri anlatacak. Cübbeli nin az önce bilgisine başvurulmaya başlandığı öğrenildi.

İLGİLİ HABERCübbeli Ahmet ifadeye çağırıldı İLGİLİ HABER Cübbeli Ahmet in iddiaları üzerine inceleme başlatıldı

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başakşehir'in konuğu PSG! Fransız ekibinde 5 eksik...
Başakşehir'in konuğu PSG! Fransız ekibinde 5 eksik...
Kısa çalışma ödeneğinin 2 ay uzatılması kararı Resmi Gazete’de
Kısa çalışma ödeneğinin 2 ay uzatılması kararı Resmi...