Cumhurbaşkanı Erdoğan: "2021 demokratik ve ekonomik reformlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "2021 demokratik ve ekonomik reformlar yılı olacaktır"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eskişehir'deki Eti Maden Lityum Karbonat Üretim Tesisleri ve Ankara-Konya kara yolu Gölbaşı alt geçidi açılış törenlerine Vahdettin Köşkü'nden canlı bağlanarak önemli açıklamalarda bulundu. İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları...

26 Aralık 2020 - 16:01 - Güncelleme: 26 Aralık 2020 - 17:19

Ankara'yı gerçek bir başkent görünümüne getirmeye çalıştıklarını vurgulayan Erdoğan, başkenti hava, demir ve kara yollarıyla geleceğe hazırlamak konusundaki yatırımlarının tarihi önemde olduğunu vurguladı. 


"BOR MADENİNE ÖZEL ÖNEM VERİYORUZ"

Öte yandan yer altı çalışmalarına da değinen Cumhurbaşkanı; "2 yıl sonra altın madenimizi Söğüt'te çıkardığımızı görecekler. Karadeniz'de bulduğumuz doğal gaza bile sevinemeyecek kadar ülkesiyle ve milletiyle gönül bağı kopmuş olanlar var. Doğal gazda dışarıya bağlılığı en aza indirmeyi hedefliyoruz. Sadece hidrokarbon kaynaklarını değil sahip olduğumuz diğer yer altı zenginliklerini de ülkemize kazandırmaya çalışıyoruz." dedi.

Bor madenine özel önem verdiklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı, borun kullanım alanını artırmayı planladıklarını kaydetti. 

Erdoğan, Eti Maden tesislerindeki lityumu TOGG otomobilinin pilinde kullanacaklarını söylerken, "Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü 2003 yılından bugüne yaklaşık 7,5 milyon metrelik sondaj gerçekleştirdi. Rafine bor ürünleri üretimimiz ise bu yıl aralık ayı itibari ile yaklaşık 1,6 milyon tonu buldu." ifadelerini kullandı. 


"ENFLASYON, FAİZ, KUR ŞER ÜÇGENİNİ KIRMAKTA KARARLIYIZ"

Erdoğan, "Başta ulaştırma olmak üzere her alanda yatırımlarımıza ara vermeksizin devam ediyoruz." dedi. 

Cumhurbaşkanı, "İçine hapsedilmeye çalışıldığımız enflasyon, faiz, kur şer üçgenini yapısal reformlarımız ile hızlandırarak kırmakta kararlıyız." ifadelerini kullandı. 

Hiçbir ülkeyle özel bir sıkıntımızın ve çözülemeyecek bir sorunumuzun olmadığını vurgulayan Erdoğan, "İnşallah 2021 yılı söz verdiğimiz gibi demokratik ve ekonomik reformların yılı olacaktır." dedi. 

2020/12/2020-12-26-17-15-43.jpg
2020/12/2020-12-26-17-15-44.jpg
Kaynak: TCCB

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de Dev Operasyon
İzmir'de Dev Operasyon
NASA'dan Türkiye'ye kuraklık uyarısı: Böyle devam ederse mahsul üretimi tehlikeye girebilir!
NASA'dan Türkiye'ye kuraklık uyarısı: Böyle devam ederse mahsul...