Cumhurbaşkanı Erdoğan: ’Bu milletin 60 senesini de çaldılar’

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Bu milletin 60 senesini de çaldılar'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türk savunma sanayinin dikilmiş körpe fidanlarını budayanlar, sadece kaynak ve zaman israfına sebep olmadılar, aynı zamanda bu milletin 60 senesini de çaldılar” dedi.

30 Ağustos 2020 - 20:09

Roketsan Uydu Fırlatma, Uzay Sistemleri ve İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi ile Patlayıcı Hammadde Üretim Tesisi Açılış Törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının başında 30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik ederek, “Malazgirt ne kadar bizimse, Çanakkale de, Dumlupınar da Sakarya da bizimdir. Bu zaferlerin hepsi şehitlerimizin mübarek kanları ile bu topraklara vurduğumuz mühürdür” ifadelerini kullandı.

“Zaferler bu eserlerle kutlanır, lafla değil” açıklamasında bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, savunma alanında güçlü ve bağımsız olamayan milletlerin istikballerine güvenle bakabilmelerinin mümkün olmadığını söyledi. Erdoğan, “Ülkemiz gibi zorlu bir coğrafyada yer alan bütün bu gelişmelere rağmen devletlerin caydırıcı bir savunma sanayine sahip olmaları stratejik ve milli bir zorunluluktur” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hava sıcaklığı düşüyor, 10 ilde kuvvetli sağanak bekleniyor
Hava sıcaklığı düşüyor, 10 ilde kuvvetli sağanak bekleniyor
Kiralık şehir: Denizli
Kiralık şehir: Denizli